Katarzyna Lubnauer nową szefową Nowoczesnej

Co polityczka mówiła o związkach?

Dodano: 27.11.2017, Aktualizacja: 27.11.2017

W sobotę zmieniło się szefostwo Nowoczesnej - nową przewodniczącą partii została Katarzyna Lubnauer, dotychczasowa szefowa klubu parlamentarnego. Co Lubnauer mówiła o naszych postulatach?


W sobotę głosami 149 do 140 Katarzyna Lubnauer wygrała z Ryszardem Petru i została nową szefową partii. Komentatorzy chwalą demokratyczne podejście Nowoczesnej do zmiany władz. 

Co nowa szefowa mówiła dotychczas o naszych postulatach? Przypomnijmy, że jeszcze przed wyborami Lubnauer, która była "jedynką" w Łodzi, pisała w Gazecie Wyborczej:


Nie unikniemy rozmów o związkach partnerskich i musimy kiedyś uznać status polskich obywateli będących w związkach jednopłciowych zawartych za granicą. Jeśli tego nie zrobimy, Polska będzie przegrywać procesy w Europejskim Trybunale Praw Człowieka, tak jak w lipcu przegrały Włochy. W Strasburgu została już zgłoszona skarga dwóch Polek, którym nasz kraj odmawia legalizacji ich związku.

To właśnie Lubnauer podczas majowej konwencji partii podkreślała, że kwestia związków partnerskich już dawno powinna być rozwiązana.Przypomnijmy, że na początku listopada, podczas konferencji ILGA w Warszawie, Krzysztof Mieszkowski mówił, że projekt ustawy o związkach partnerskich będzie w Sejmie do końca listopada.

Jak Wy oceniacie zmianę władz w Nowoczesnej?

(md)