Piasek: "jestem dumny z tego, że wierzę w Boga"

Artysta o "wymachiwaniu flagami"

Dodano: 15.11.2017, Aktualizacja: 15.11.2017

"Jeśli wierzysz w Boga i masz w sobie potrzebę wyznawania tego publicznie, to nie musisz się tego wstydzić. A tytuł tej piosenki jest przewrotny. W czasach, w których wszyscy chcemy wymachiwać różnymi flagami i pokazywać, że jesteśmy z czegoś dumni (po angielsku: pride), organizując uliczne parady, to ja ogłaszam wszem i wobec, że jestem dumny z tego, że wierzę w Boga" - mówi Andrzej Piaseczny w rozmowie z "Gazetą Krakowską". Czy w kraju, w którym 90 proc. to katolicy - faktycznie aktem odwagi i dumy jest powiedzenie, że wierzy się w Boga?


W październiku swoją premierę miała nowa płyta Andrzeja Piasecznego, "O mnie, o Tobie, o Nas". Czego zatem dowiadujemy się o artyście z płyty? Jest dużo o miłości, o której mówi w rozmowie z "Gazetą Krakowską":

"Życzę wszystkim wielkiej miłości, bo każdy z nas na nią zasługuje. Ale proszę mi pozwolić o niej opowiadać wyłącznie poprzez piosenki. Jeśli odnajduje pan w moich tekstach miłość - to widocznie tak jest naprawdę. W inny sposób na tego rodzaju pytania odpowiadać nie będę".

Na płycie znalazła się też piosenka zatytułowana "God Pride".


Jeśli wierzysz w Boga i masz w sobie potrzebę wyznawania tego publicznie, to nie musisz się tego wstydzić. A tytuł tej piosenki jest przewrotny. W czasach, w których wszyscy chcemy wymachiwać różnymi flagami i pokazywać, że jesteśmy z czegoś dumni (po angielsku: pride), organizując uliczne parady, to ja ogłaszam wszem i wobec, że jestem dumny z tego, że wierzę w Boga
- dowiadujemy się o piosence od samego artysty.

Panie Andrzeju: w kraju, w którym ponad 90 proc. społeczeństwa określa się jako katolicy, w którym część obywateli nie ma równych praw, w którym młodzież LGBT jest prześladowana z powodu homofobii i transfobii - czy faktycznie aktem odwagi jest przyznanie się do wiary w Boga? My mamy wątpliwości. "Trzeba umieć znaleźć właściwe proporcje między sceną a prawdziwym życiem. I tego bym sobie życzył" - reasumuje rozmowę artysta. I my życzymy Panu tego samego.

(red)