Katowice popierają związki partnerskie

Happening KPH 14 listopada!

Dodano: 13.11.2017, Aktualizacja: 13.11.2017

Jeżeli mieszkasz w Katowicach i jesteś za wprowadzeniem związków partnerskich w Polsce, to mamy coś dla Ciebie. We wtorek, 14 listopada, na Placu Szewczyka, o 17:00 startuje akcja KPH "Popieram związki". Przez 2 godziny każda osoba, która jest za wprowadzeniem związków partnerskich w Polsce, będzie mogła zrobić sobie zdjęcie z tabliczką "Popieram związki".


"Jesteśmy parą od 10 lat, a od 8 razem mieszkamy. Kochamy się i niewyobrażany sobie życia bez siebie. Dlatego chcielibyśmy zawrzeć związek partnerski" – mówi Jacek i Adam. Takich par w Polsce są tysiące – tworzą szczęśliwe, pełne miłości relacje, ale o związku partnerskim mogą jedynie pomarzyć. Ich sytuację chce zmienić Kampania Przeciw Homofobii, która od 2015 roku organizuje na terenie całej Polski uliczne happeningi "Popieram związki". Robiąc przechodniom zdjęcia z tabliczką "Popieram związki" KPH chce pokazać jak wiele Polek i Polaków jest za wprowadzeniem związków partnerskich w ich kraju.
Katowice to kolejne miasto, w którym odbędzie się foto happening "Popieram związki". Na liście miast, których mieszkańcy i mieszkanki sfotografowali się z tabliczką KPH jest już Warszawa, Kraków, Gdańsk, Lublin i Łódź. "Wszystkie zdjęcia z akcji "Popieram związki" gromadzimy na stronie www.popieramzwiazki.pl. Jest ich już blisko 1.600 tysiąca" – mówi Magdalena Świder z KPH i dodaje  – "Liczymy na to, że po dwugodzinnej  akcji w Katowicach zdjęć na naszej stronie będzie co najmniej o 150 więcej".  

Foto happening „Popieram związki” – 14 listopada (wtorek), 17:00 – 19:00, Plac Szewczyka (skrzyżowanie Stawowej i 3 Maja), Katowice.

(kph.org.pl)