Jaki tłumaczy się z polubienia homofobicznego wpisu na Twitterze

"Nie podpisuję się pod tym"

Dodano: 13.11.2017, Aktualizacja: 13.11.2017

Marsz Niepodległości bez "unijnej szmaty, że o pedalskiej tęczy nie wspomnę" - taki wpis jednej z użytkowniczek Twittera "polubił" wiceminister sprawiedliwości, Patryk Jaki. Przyciśnięty w tej sprawie do muru - wycofał się, podkreślając, że się "pod tym nie podpisuje".


Za nami Marsz Niepodległości w Warszawie, który jak co roku wzbudził wiele kontrowersji i dyskusji o patriotyzmie. Media obiegły zdjęcia i nagrania z wydarzenia, z rasistowskimi i homofobicznymi okrzykami, czy banerami z ksenofobiczną treścią.

"Jest moc! I ani jednej unijnej szmaty, że o pedalskiej tęczy nie wspomnę. Brawo Wy! Duma" - napisała o Marszu Niepodległości na Twitterze jedna z jego użytkowniczek. Internauci zauważyli, że wpis ze swojego konta polubił wiceminister sprawiedliwości, Patryk Jaki. Sprawę w mediach społecznościowych nagłośnił Jarosław Kuźniar, zapytał też o to w niedzielnym programie "Kawa na ławę" Bogdan Rymanowski.

Nie, to błąd i przypadek. Nie podpisuje sie pod tym

— Patryk Jaki (@PatrykJaki) 12 listopada 2017
Przyciśnięty do muru Jaki, najpierw wyraził zdziwienie, pytając czy to na pewno jego konto. Gdy nie było już wątpliwości, przyznał, że on się "pod tym nie podpisuje", nie podziela tych poglądów i to musiał być przypadek.

Przypomnijmy, że Patryk Jaki ma być kandydatem prawicy na prezydenta Warszawy.

(md)