"Anioły w Ameryce" w Słupsku pod patronatem Biedronia!

Już 18 i 19 listopada

Dodano: 09.11.2017, Aktualizacja: 09.11.2017

18 i 19 listopada retransmisję londyńskiego spektaklu "Anioły w Ameryce" będzie można obejrzeć w słupskim kinie REJS. Pokazy swym honorowym patronatem objął sam prezydent miasta, Robert Biedroń! A my przypominamy, że spektakl wciąż można obejrzeć w kilku polskich kinach.


Prezydent Słupska, Robert Biedroń, objął honorowym patronatem pokazy "Aniołów w Ameryce" w kinie REJS. Odbędą się one już 18 i 19 listopada!

"Zarówno pokazy w Słupsku, jak i sam patronat prezydenta tego miasta to dla nas wydarzenie szczególne i wielki powód do radości" - mówi Bartłomiej Majchrzak, dyrektor www.nazywowkinach.pl, dystrybutora retransmisji spektaklu w Polsce. "Robert Biedroń od lat jest mocno zaangażowany w walkę o prawa osób LGBT w Polsce, można wręcz powiedzieć, że jest ikoną tej walki. To dla nas kultowa postać. Sztuka Kushnera opowiada właśnie o problemach osób LGBT, dlatego wparcie Pana Prezydenta jest dla nas niezmiernie ważne. Liczymy również, że po obejrzeniu nowej inscenizacji "Aniołów" Polacy z grupy LGBT poczują się pewniej, a osoby heteroseksualne poznają ich codzienne problemy. Spektakl w wykonaniu świetnego zespołu artystów pokazujemy w Polsce od lipca br. Niestety, kilkakrotnie był on już bojkotowany nie ze względów artystycznych, ale właśnie z powodu tematyki, co w XXI wieku jest dla nas szokujące. Nie poddajemy się jednak i będziemy inscenizację narodowej sceny Wielkiej Brytanii pokazywać, gdzie się da”" - dodaje Majchrzak.
Przypomnijmy, że kultowa już, nagrodzona Pulitzerem, czy Tony sztuka Tony'ego Kushnera opowiada o grupie nowojorskich gejów. Akcja dzieje się w drugiej połowie lat 80. - w czasach przemian obyczajowych, szalejącego kryzysu, pandemii AIDS i konserwatywnych rządów administracji Ronalda Reagana.

Kushner napisał sztukę w 1991 roku - w 1993 po raz pierwszy została wystawiona na Broadwayu - w Walter Kerr Theatre - i zdobyła wiele nagród.

Retransmisję sztuki z Londynu możemy jeszcze obejrzeć w Polsce - pierwszą część, oprócz Słupska, w maju w Częstochowie, a drugą 16 listopada w Multikinach i w maju również w Częstochowie.(red)