Setka magazynu OUT

Lena Waithe, Jonathan Groff i Chelsea Manning

Dodano: 09.11.2017, Aktualizacja: 09.11.2017

Sezon na rankingi i podsumowania uważamy za otwarty! Magazyn "OUT" pokazał nowe okładki wydania, w którym podsumowuje ostatni, tęczowy rok. Kogo wyróżniono? Lenę Waithe jako artystkę roku, Jonathana Groffa - w kategorii rozrywka, Chelsea Manning oraz Shayne'a Olivera.


W 23. edycji redakcja OUT wyróżniła przede wszystkim cztery osoby: Lenę Waithe, Jonathana Groffa, Chelsea Manning i Shayne'a Olivera. 

JONATHAN GROFF


Aktor znany z roli w "Glee", "Spojrzeniach" czy "Mindhunterze" został wyróżniony za odwagę związaną z coming outem. "Jedną z korzyści płynących z ujawnienia się jest to, że możesz opowiedzieć swoją prawdziwą historię, możesz być tym, kim naprawdę jesteś i możesz nad sobą pracować" - powiedział aktor. 


LENA WAITHE


Aktorka zdobyła statuetkę Emmy za scenariusz do odcinka "Master of none", którego tematem był coming out. "Gdybym nie była queerową czarnoskórą kobietą to nie wiem, czy pojawiłabym się kiedykolwiek na tej scenie. Miałam nadzieję, że w przyszłości ludzie spojrzą na mnie i pomyślą,  że to, że byłam sobą i wierną sobie, miało dobre konsekwencje" - podkreślała komiczka, aktorka i scenarzystka.


CHELSEA MANNING


Chelsea, która za aferę WikiLeaks została skazana na 35 lat więzienia, komentując sprawę tzw. bathroom bill powiedziała: "Kwestia toalet stała się polem bitwy, której nie rozpętały osoby transpłciowe. To nie był problem do momentu, kiedy zrobiono z tego problem, to podważyło sens naszego życia". 

Barack Obama ułaskawił Chelsea w styczniu tego roku.


SHAYNE OLIVER


"Idea różnorodności jest taka, że ja jestem inny, a ty to respektujesz. Ale również to, że jestem inny niż ty, ale jednocześnie mam tę samą wartości, co ty" - powiedział coraz bardziej popularny projektant mody, twórca marki Hood by Air.


Wśród innych wyróżnionych m.in. nagrodę za całokształt otrzymała Billie Jean King, tenisistka, Sean Haynes, aktor i reżyser, John Waters, ekipa filmu "Saturday Church", Colton Haynes, Haaz Sleiman, Randy Rainbow, Sasha Velour, Gigi Gorgeous, Superfruit i Shannon Purser. Uhonorowano również transpłciowych weteranów wojennych. 


(ar)