Jedyna rewia drag queen w Polsce

"Life & Diamonds" w Krakowie

Dodano: 08.11.2017, Aktualizacja: 10.11.2017

Była rewia "Pokochaj mnie", potem "Divas Night", a już 18 listopada w krakowskim Teatrze Barakah premiera najnowszej rewii drag queen, "Life&Diamonds". To jedyne takie przedsięwzięcie w Polsce - roztańczone widowisko połączone z iluzją.


Zaczęło się w 2015 roku. Trzy drag queen: Pussycat, Lady Brigitte i Papina McQueen zainicjowały nową formę widowiska - rewię drag queen. "Pokochaj mnie" to była opowieść o kobiecie i jej zmiennej naturze. Całość dopełniał pokaz iluzji Victora Febo. 21 października odbyło się pożegnanie z drugą rewią - "Divas Night". Brawurowe wykonania przebojów dobrze znanych i tych, które dopiero odkryjecie. Roztańczone, kolorowe, pełne humoru i uśmiechu widowisko.Teraz przyszedł czas na nowy rozdział, nowy pomysł i nową formułę. 14 października odbyła się prapremiera najnowszej rewii drag queen w krakowskim Teatrze Barakah. 

"Kto nie był na PREMIERZE koniecznie musi być z Nami tego wieczoru. Ci którzy byli, wiedzą, że było cudownie i ponownie zapraszamy ze znajomymi" - zachęcają organizatorzy. 

W Krakowie trzy drag queen: Papina McQueen - Stewardessa w przelocieSavannah CrystalKa Katharsis i towarzyszący im iluzjonista - Victor Febo wraz z dwójką tancerzy, Oscarem i Vitoldem, połączyli siły, by delikatnie potrząsnąć queerowym i niezależnym światkiem. Stanie się to na deskach Teatru Barakah, podczas widowiska przekraczającego granice klasycznej rewii.W rewii "Life&Diamonds" wystąpi gościnnie Vanessa Odesa.  Pojawią się elementy kabaretu, tańca, performance'u i iluzji. Przemyślany koncept buduje nastrój i dramaturgię, a choreografia oraz wyszukane stroje prowadzą nas krok po kroku przez opowieść tworzącą spójny show.

O czym jest rewia? Niedoścignione marzenia o bogactwie w konflikcie z szarą codziennością. Czym są dla nas dziś symboliczne diamenty? Rewia "Life&Diamonds" pozwoli zapomnieć ci o prozie życia i da trochę blichtru. Organizatorzy obiecują, że poczujemy smak wielkiego świata, zostaniemy zaskoczeni feerią kolorów, ale i będzie czas na refleksję. Szczęście, uśmiech i chwilę wytchnienia od codziennej rzeczywistości - gwarantowane. 

Zapraszamy na rewię drag queen "Life&Diamonds" w krakowskim Teatrze Barakah na Paulińskiej 28 już 18 listopada o 20.00 - szczegóły na Facebooku

(ar)