Ma 104 lata i chce równości małżeńskiej dla wnuka

Cudowny dziadek z Australii

Dodano: 02.11.2017, Aktualizacja: 02.11.2017

Jeszcze kilka dni i dowiemy się, jak Australia odpowiedziała na pytanie o równość małżeńską. Tymczasem w Internecie pojawiła się krótka historia Alexa, który ma 104 lata i właśnie dlatego popiera małżeństwa dla par jednopłciowych. W tym dla swojego wnuka, geja. Bo jak mówi Alex: gdy żyjesz 104 lata to akceptujesz ludzi takimi, jakimi są. Poznajcie cudownego dziadka.


Przypomnijmy, że do 7 listopada Australijczycy i Australijki mogą oddać głos (pocztowo) za lub przeciw równości małżeńskiej. Pierwsze szacunki mówią o doskonałej frekwencji (77 proc.) i raczej głosom na tak. Co prawda referendum nie będzie wiążące, ale - jeżeli społeczeństwo faktycznie pokaże, że chce równości małżeńskiej, będzie to wyraźny sygnał dla polityków, że sprawę trzeba w końcu załatwić.

Kampania na rzecz równości małżeńskiej w Australii opublikowała krótki filmik, którego głównymi bohaterami są Alex i jego wnuk, Paul. Wszystko zaczęło się od tego, że Paul, który jest gejem, wysłał swojemu 104-letniemu dziadkowi e-mail z zapytaniem, co myśli o toczącym się właśnie plebiscycie. Alex od razu odpowiedział, że jest na tak.W klipie Alex opowiada, że w 2009 roku zmarła jego żona, Betty, z którą był 45 lat. "Nasze małżeństwo było szczęśliwe. Gdy żyjesz 104 lata to akceptujesz ludzi takimi, jakimi są" - mówi Alex i dodaje: "to czego nie mogę zrozumieć to o co jest tyle zamieszania. To istoty ludzkie, tak jak my i dlatego powinni mieć te same prawa i przywileje co my".

Paul dodaje, że gdy jego mama powiedziała dziadkowi, że jego wnuk jest gejem, Alex odpowiedział, że wiedział o tym, gdy chłopak miał już 16 lat i że to nic nowego pod słońcem.

"To wiele dla mnie znaczy" - mówi o wsparciu dziadka Paul.

104 year old Alex voted YES for his grandson Paul.
Pa Alex was married for 45 years, and believes his grandson should have the same right. pic.twitter.com/fGxOnEfTxc

— AU Marriage Equality (@AMEquality) 30 października 2017
(md)