Niemiecka ministra poślubiła partnerkę

Barbara Hendricks i Valerie Vauzanges małżonkami

Dodano: 02.11.2017, Aktualizacja: 02.11.2017

Niemiecka ministra środowiska, Barbara Hendricks, poślubiła swoją partnerkę, Valerie Vauzanges. Panie znają się od 20 lat.


"W poniedziałek wzięłyśmy ślub w Kleve" - powiedziała w rozmowie z "Rheinische Post" Barbara Hendricks, ministra środowiska w niemieckim rządzie - o czym donosi dw.com. Hendricks oświadczyła się Vauzanges zaraz po uchwaleniu przez Bundestag ustawy umożliwiającej parom jednopłciowym małżeństwa.Panie znają się od 20 lat. Vauzanges jest 9 lat młodsza od 65-letniej Hendricks, poznały się przez wspólnych przyjaciół, gdy ta pierwsza przez jakiś czas pracowała w Bundestagu. Jak mówi polityczka: "nasza miłość rodziła się powoli".

Przypomnijmy, że Hendricks ujawniła się krótko po wyborach w 2013 roku. Zapytana przez dziennikarza "Rheinische Post" o to, jak spędzi Sylwestra, Hendricks odpowiedziała, że "z partnerką". Ministra środowiska od lat wspierała prawa ludzi LGBT, ale do tej pory nie mówiła otwarcie o swoim życiu prywatnym.

Hendricks, która ukończyła historię i nauki społeczne, z SPD związana jest od lat 70. W latach 90. była podsekretarzem w Federalnym Ministerstwie Finansów, od roku 2007 – skarbniczką partii. W Bundestagu jest od ponad 20 lat.

(md)