Robert Biedroń: gej jest ok!

Edukacja seksualna w Internecie

Dodano: 02.11.2017, Aktualizacja: 02.11.2017

"Gdy miałem 18 lat, moja mama dowiedziała się, że jestem gejem. Bardzo płakała" - mówi Robert Biedroń. Prezydent Słupska opowiada, że dziś jego mama jest "największą przyjaciółką moją i mojego partnera", ale "gdyby w szkołach była rzetelna edukacja seksualna, gdybyśmy wtedy o tym rozmawiali, to moja mama nie musiałaby przechodzić tego wszystkiego". "Gej jest ok" to kolejny filmik akcji #sexedpl.


W weekend ruszyła niezwykła akcja, #sexedpl. To internetowa kampania, zapoczątkowana przez modelkę, Anję Rubik, w której gwiazdy mówią o edukacji seksualnej. Bo - jak sama Rubik mówi - w Polsce seks jest tematem tabu.

Akcja jest internetowa, albowiem to miejsce, w którym młodzież czuje się najlepiej. A Rubik i zaproszeni przez nią goście i gościnie do młodzieży chcą przede wszystkim dotrzeć.Maciej Stuhr mówi o bezpiecznym seksie, Monika Brodka opowiada o świadomej zgodzie, a Maffashion o różnych rodzajach antykoncepcji. 

Kolejny filmik, zatytułowany "Gej jest ok", dotyczy homoseksualności. Jego bohaterem jest prezydent Słupska, który opowiada o... swojej mamie, która bała się, że ludzie dowiedzą się, że jej syn jest gejem i że umrze na AIDS.

"Szkoda, że wtedy nikt mojej mamy nie przygotował na tę wiadomość. A przecież gdyby w szkołach była rzetelna edukacja seksualna, gdybyśmy wtedy o tym rozmawiali, to moja mama nie musiałaby przechodzić tego wszystkiego" - reasumuje Biedroń.Więcej filmików znajdziecie na Youtube. Jak Wam się podoba akcja?

(md)