Jak nie być gejem mizoginem

Gabe Gonzalez radzi

Dodano: 31.10.2017, Aktualizacja: 31.10.2017

"Gejowski seksizm jest żywy i ma się dobrze" - pisała w 2015 roku Sean Faye. I ma rację. Dlaczego geje są mizoginami? Dlaczego zachowują się szowinistycznie? Gabe Gonzalez z "Mic" zajmuje się tym tematem!


We wspomnianym artykule, Sean napisała, że poruszanie tematu seksizmu i mizoginii w środowisku gejów to jeden z najtrudniejszych, z jakim kiedykolwiek przyszło jej się zmierzyć. Po pierwsze, zainteresowani negują istnienie tych zjawisk, po drugie - "A co z homofobkami?".


W nagraniu "Fighting misogyny in the gay community", Gabe Gonzales z portalu Mic porusza ten temat. "To, że uprawiacie seks z innymi mężczyznami nie oznacza, że jesteście odporni na patriarchat" - mówi. A potem udowadnia, że dyskryminujemy kobiety... 


Gonzales podkreśla, że był świadkiem, jak kobiety nieheteronormatywne były wykluczane z tzw. branżowych wydarzeń. I to go poruszyło. Więc jak możemy poprawić sytuację i przestać zachowywać się jak mizogini?Przede wszystkim musimy sobie zdać sprawę z tego, że mizoginia istnieje i jest problemem. Wykluczenie lesbijek, kobiet transpłciowych czy heteroseksualnych kobiet z wydarzeń społeczności LGBT, złe zachowanie wobec nich w klubach gejowskich czy kompulsywne obłapywanie kobiet w klubach gejowskich - tak, to mizoginia. Kobiety queerowe doświadczają jej w równym stopniu jak kobiety heteroseksualne. 


Miejsca tylko dla gejów? Klub tylko dla gejów? Wydarzenia tylko dla gejów? "To heteronorma" - mówi Gabe. Radzi nam, żebyśmy zapomnieli o heteroświecie i afirmowali społeczność LGBT, gdzie każdy jest równy, zamiast tylko literki "G". Jesteśmy winni kobietom równość i szacunek. Posłuchajmy Gabe'a i postarajmy się, by świat dla wszystkich był znacznie lepszy!


(ar)