Twarzą w twarz z oprawcą

Wiral o konfrontacji z demonami

Dodano: 30.10.2017, Aktualizacja: 30.10.2017

Dużo mówi się o prześladowaniu dzieci i młodzieży w szkołach i o szerzącej się tam homofobii. Tłumaczy się to oklepanym sformułowaniem, że dzieci są "po prostu okrutne", ale w tym problem. Ale co się stanie, gdy posadzimy twarzą w twarz byłego prześladowcę i prześladowanego? I co jeśli oprawca sam jest LGBT?


Portal them.us stworzył wideo, na którym widzimy właśnie konfrontację prześladowcy i prześladowanego. Oprawcy na nagraniu to ujawnione osoby LGBT. Teraz. Kiedyś - byli po drugiej stronie. Ci prześladowani natomiast uważają, że to ból i trauma, które są żywe nawet po latach. Wszystko zaczynało się tak samo - najpierw zachowania pasywno-agresywne. Potem wyzwiska, rzucanie rzeczami i jedzeniem. Młody człowiek czuje się samotny, odrzucony, nielubiany. Zamyka się w sobie, nie chce chodzić do szkoły. Aż któregoś dnia może chcieć zrobić sobie krzywdę. 


Najgorsza jest bierność dorosłych. Widzą, co się dzieje, ale z tym nic kompletnie nie robią. Stąd u ofiar prześladowaniach tak duża potrzeba, by być niewidzialnymi. 


(ar)