Kevin Spacey wychodzi z szafy

Po latach dociekań i plotek...

Dodano: 30.10.2017, Aktualizacja: 30.10.2017

Tak, Kevin Spacey się ujawnił. Gwiazdor "House of Cards" napisał: "zdecydowałem się na życie jako ujawniony gej". Niestety, w nie do końca przyjemnych okolicznościach - aktor został oskarżony o próbę uwiedzenia innego aktora, Anthony'ego Rappa. I to 31 lat temu!


Kevin jest gejem! Wszystkich ogarnęło zdziwienie i niedowierzanie, ale tak, aktor (nareszcie) się ujawnił. W poście na Facebooku napisał: "Moi najbliżsi wiedzą, że byłem w związkach z mężczyznami i kobietami. Kochałem i angażowałem się w relacje i z mężczyznami i z kobietami, zdecydowałem się teraz żyć jako ujawniony gej". Anthony Rapp, znany z serialu "Star Trek: Discovery", na łamach serwisu BuzzFeed wspomniał imprezę u Spaceya w 1986 roku, kiedy oboje pracowali na Broadwayu. To podczas niej aktor miał się do niego "dobierać". A kiedy wszyscy już wyszli - miał go wziąć na ręce i zanieść do łóżka. Miał się potem na nim położyć, ale Rapp uciekł do łazienki, po czym poszedł do domu. Wspomina jeszcze, że gdy Spacey zapytał go, czy jest tego pewien, ten odpowiedział, że tak. Tą samą wersję wydarzeń powiedział podczas wywiadu w 2001 roku - wtedy jeszcze nie podał, kto był "gwiazdą". 


Tyle. Wiemy, że Rapp miał wtedy 14 lat, a Spacey - 26. W kontekście tych "oskarżeń", coming out Spaceya budzi kontrowersje. Zarzuca mu się, że wykorzystał to dla wyciszenia skandalu. Rapp natomiast napisał na Twitterze, że zrobił to na fali po aferze Weinsteina i aktualnie nie zmierza komentować całej sprawy. 


Plotki o homoseksualności Spacey’ego zaczęły się w 1997 roku. Magazyn „Esquire" postanowił go wówczas wyoutować. Dwa lata później, gazeta “Sunday Times” opublikowała artykuł, w którym wskazywała, że trzymanie swojego życia prywatnego dla siebie i bycie singlem (przynajmniej oficjalnie) w wieku 40 lat, mogły być przyczynkiem do domniemania homoseksualności aktora. Wyoutował go w swojej książce również Andy Cohen.


W 2006 roku, kiedy został nazwany przez wydział edukacji sławnym i wpływowym gejem, zaraz obok Oskara Wilde’a i Grahama Nortona, publiczna debata na temat jego orientacji seksualnej rozpętała się na dobre. Aktor doczekał się wtedy oficjalnych przeprosin. 


W 2010 roku aktor zainteresowane mediów swoją seksualnością nazwał zachowaniem homofobicznym. Portal „Defamer” co jakiś czas publikuje doniesienia o jego homoseksualności. Powołują się na świadectwa czytelników, którzy opisują historie, którym czasem ciężko dać wiarę. Znalazła się tam historia o młodym chłopcu, który miał okazję „zbliżyć się” z aktorem podczas festiwalu filmowego Sundance w 2003 roku. 


Długo nam przyszło czekać na ten coming out. Chociaż w tym roku, podczas gali wręczania nagród teatralnych TONY, sam zainteresowany poruszył ten temat.  W trakcie show Whoopi Goldberg wychodzi z szafy, Spacey zapytuje, jak długo tam siedziała, a ta odpowiada – „Zależy kogo pytasz...” Na szczęście koniec z plotkami, mamy wyjście z szafy!


(ar)