A może... zaprosić polityka na ślub?

Niech nas poznają

Dodano: 20.10.2017, Aktualizacja: 20.10.2017

Dlaczego politycy i polityczki tak bardzo boją się związków partnerskich, równości małżeńskiej i adopcji? Społeczeństwo powoli się zmienia, czego nie można powiedzieć o posłach i posłankach. Na fali ostatniego spotkania wiceprezeski KPH, Mirki Makuchowskiej i jej dziewczyny z Grzegorzem Schetyną może warto... zapraszać polityków na nasze śluby i wesela?


Przypomnijmy, że najpierw były słowa Grzegorza Schetyny o związkach partnerskich i "papierowych emocjach", potem list wiceprezeski KPH, Mirki Makuchowskiej i zaproszenie na jej ślub w Kopenhadze, a na koniec telefon od polityka PO i zaproszenie na spotkanie, które odbyło się w środę. O spotkaniu pisaliśmy już szerzej. Już wiemy, że Grzegorz Schetyna na ślubie raczej się nie pojawi, ale być może na... weselu.

Dlaczego to ważne? Oddajmy głos bohaterkom naszych ślubnych rozmów. 


Warto jest zrobić wesele, warto pozwolić sobie na taki moment, że zapraszasz wszystkich ludzi i nie przejmujesz się tym co oni myślą, bo ważna jest godność. To jest dla ciebie ważny moment i zapraszasz ludzi, by świętowali go razem z tobą. I w ten sposób dajesz też sygnał, że to jest ważne, że to się dzieje naprawdę, że wasz związek zasługuje na to, żeby wyprawić mu wesele. I to jest super doświadczenie i dlatego warto to robić, nieważne czy w formie związku partnerskiego za granicą, czy ślubu humanistycznego, czegoś symbolicznego. Świętowanie zawarcia związku jest moim zdaniem bardzo ważne dla nas i ma niesamowitą moc uświadamiającą innych.
- mówiła w rozmowie z nami Marta, które wraz z Izą zawarły związek partnerski partnerski w Berlinie, a potem urządziły wesele w Polsce.

Dlatego - namawiamy Was: zapraszajcie polityków i polityczki na swoje śluby i wesela, uroczystości i ceremonie. Gdy zobaczą nasze rodziny, bliskich, nasze szczęście i miłość, być może prościej będzie im zrozumieć, że równość to nie przywilej. A jeżeli już jesteście po ślubie i weselu: to może warto wysłać posłom i posłankom z waszego regionu zdjęcia? Z prośbą o poparcie, ale przede wszystkim otwarcie? Nie taki LGBT straszny jak go malują!

#ŚLUBZAGRANICĄ na QUEER.PL

I pamiętajcie, że jeżeli...


Chcecie podzielić się własną historią
PISZCIE DO NAS!