Misiło z Nowoczesnej o związkach partnerskich i adopcji

"Związki to nie jest wstęp do adopcji"

Dodano: 19.10.2017, Aktualizacja: 19.10.2017

Kto by pomyślał, że kwestie LGBT staną się... rozgrywką polityczną w Nowoczesnej? Piotr Misiło, poseł partii i kandydat na jej przewodniczącego, w Radiu Plus mówił o tym, co różni go od Ryszarda Petru i jaki jest jego światopogląd. "Myślę, że jeśli chodzi o światopogląd to tutaj jestem liberałem absolutnym i co do tego nie ma chyba cienia wątpliwości. Na pewno związki partnerskie musimy jak najszybciej zalegalizować w Polsce bo jest czymś archaicznym" - podkreślał, dodając że... adopcja na chwilę obecną nie, ale kto wie...


O pośle Nowoczesnej z okręgu szczecińskiego zrobiło się głośno, gdy przegrał wybory na szefa struktur partii w zachodniopomorskim, po czym ogłosił, że... wystartuje w wyborach na przewodniczącego ugrupowania w listopadzie. Polityk uważa, że będzie lepszym liderem partii niż Ryszard Petru, bo stawia "na drużynę".

W czwartek poseł był gościem Radia Plus, gdzie mówił m.in. o tym, co różni go od Ryszarda Petru. Nie brakowało kwestii światopoglądowych. 

"Myślę, że jeśli chodzi o światopogląd to tutaj jestem liberałem absolutnym i co do tego nie ma chyba cienia wątpliwości. Na pewno związki partnerskie musimy jak najszybciej zalegalizować w Polsce bo jest czymś archaicznym" - mówił poseł. Dopytywany przez dziennikarza o adopcję przez "pary homoseksualne", odpowiedział:

"Nie, tak daleko bym się nie posuwał. Związki partnerskie tak, ale adopcja przez pary homoseksualne to już jest etap absolutnie dalszy i myślę, że w tej chwili w polskim społeczeństwie..." - dopytywany dalej, czy "widziałby w przyszłości" adopcję, odparł: "Wie Pan, to jest tak, że nie można wykluczyć w przyszłości niczego bo przyszłość zmienia się absolutnie dynamicznie, widzimy jak świat się zmienił przez przez ostatnie 20 lat...". Dziennikarz nie dawał jednak za wygraną i dopytywał, czy związki partnerskie nie są "wstępem do adopcji".

Misiło powiedział, że "to nie jest wstęp do adopcji".

Całej rozmowy posłuchać można na stronie Radia Plus.Przypomnijmy, że w sierpniu Paweł Rabiej powiedział, że "Kończymy ustawę o związkach partnerskich. To kwestia ważna dla wielu Polaków, czy mogą żyć w związku partnerskim z osobą, którą kochają" i zapowiedział złożenie projektu ustawy jesienią.

(md)