Schetyna spotka się z wiceprezeską KPH

Makuchowska: to pozytywny sygnał

Dodano: 12.10.2017, Aktualizacja: 13.10.2017

Przewodniczący PO, Grzegorz Schetyna, zaprosił wiceprezeskę KPH Mirkę Makuchowską na spotkanie do siedziby biura Partii. Propozycja jest reakcją na emocjonalny list działaczki, w którym tłumaczyła, dlaczego sprawa związków partnerskich jest tak ważna dla osób homoseksualnych. "Zarówno moje, jak i mojej partnerki emocje nie są papierowe. Od lat czekamy na ustawę o związkach partnerskich w Polsce. Z kadencji na kadencję czekamy z nadzieją, że może tym razem coś się zmieni” - pisała w zeszłym tygodniu Makuchowska, zapraszając polityka PO na swój ślub w… Danii.


Spotkanie odbędzie się przyszłą środę. Przewodniczący Platformy nie komentował dotychczas sprawy. 

Przypomnijmy, że to nie pierwsze spotkanie Schetyny z działaczami LGBT. W czerwcu 2011 roku jako marszałek Sejmu odebrał w biurze “Gazety Wyborczej” podpisy pod apelem "o jak najszybsze skierowanie projektu ustawy o związkach partnerskich do pierwszego czytania w Sejmie”. W spotkaniu uczestniczyła Yga Kostrzewa, Tomasz Szypuła oraz dziennikarze i dziennikarki “GW”.(ro)


Komentarz


Porozmawiać zawsze warto. Nie wiemy na ile szczere jest zainteresowanie Schetyny naszymi sprawami, wiemy jednak na pewno, że Mirka Makuchowska będzie najlepszą z możliwych ambasadorek. Mirka, dziękujemy za Twój list i trzymamy kciuki!