Tęczowy dzień w Rzeszowie

Akcja KPH i pokaz filmu

Dodano: 02.10.2017, Aktualizacja: 02.10.2017

To był prawdziwy tęczowy dzień w Rzeszowie: najpierw edukacyjna akcja na Rynku, a potem pokaz filmu "W jego oczach" w Wojewódzkim Domu Kultury.


W niedzielę na rzeszowskim Rynku pojawiła się Kampania Przeciw Homofobii: nie zabrakło ulotek, edukacyjnych publikacji, kolorowanki i przypinek - które można było wykonać samemu. Były rozmowy z mieszkankami i mieszkańcami miasta, którzy z zaciekawieniem podchodzili, by posłuchać o sytuacji ludzi LGBT w Polsce. Kolorowanka dużą popularnością cieszyła się zwłaszcza wśród najmłodszych.




Dlaczego Rzeszów? Jak podkreśla KPH - to jedno z miast na mapie Polski, gdzie nie ma żadnej organizacji LGBT, nie ma też przyjaznych dla społeczności miejsc. Jak sama młodzież mówiła: dobrze, że takie akcje się odbywają.

Na Rynku pojawiła się i kontrmanifestacja narodowców, która tylko zachęciła mieszkańców i mieszkanki Rzeszowa do podchodzenia do KPH i porozmawiania. "Przepraszamy za nich, wspieramy was i dzięki, że dziś tu jesteście" - można było usłyszeć.




O godzinie 15.00 natomiast w Wojewódzkim Domu Kultury odbył się zorganizowany przez krakowską Fundację Równość.org.pl pokaz filmu "W jego oczach". Po filmie - nie zabrakło gorącej dyskusji, zwłaszcza o sytuacji ludzi LGBT w regionie. W planach - kolejne wydarzenia!

(md)