Poznajcie pierwszych niemieckich małżonków

Ustawa weszła w życie

Dodano: 02.10.2017, Aktualizacja: 02.10.2017

Od 1 października pary jednopłciowe w Niemczech mogą zawierać małżeństwa. Poznajcie Karla i Bodo, którzy jako pierwsi skorzystali z nowego prawa. Panowie czekali na ten moment aż 38 lat!


Bodo Mende ma 60 lat, a Karl Kreile 59. Panowie są razem od 38 lat i w niedzielę rano, w ratuszu berlińskiej dzielnicy Schoeneberg powiedzieli sobie "tak", na które tak długo czekali. Nie zabrakło tęczowego tortu z napisem "równość małżeńska".

#EndlichJA #TeamLiebe erste gleichgeschlechtliche #Ehe in Berlin #EheFuerAlle https://t.co/M28B59TOlT pic.twitter.com/b3D4DpqepZ

— LSVD-Bundesverband (@lsvd) 1 października 2017
Podczas piątkowej konferencji prasowej panowie mówili, że "w końcu osiągnęliśmy równość. To była trudna walka, która trwała 25 lat". Co ciekawe, Bodo i Karl są także jedną z pierwszych niemieckich par, która zawarła związek partnerski - od lat angażowali się w walkę o pełną równość.Przypomnijmy, że 29 czerwca, po wielu latach starań i prób - udało się i na ostatnim zakręcie przed wrześniowymi wyborami parlamentarnymi głosami 393 do 226 Bundestag przyjął ustawę o równości małżeńskiej.

(md)