Dwie mamy, szóstka dzieci i... wnuk

Kolejna szczęśliwa kobieco-kobieca para

Dodano: 29.09.2017, Aktualizacja: 29.09.2017

"My też tworzymy super szczęśliwą rodzinkę, razem wychowujemy szóstkę dzieci i dochowałyśmy się już wnusia. Wspieramy się wzajemnie, chociaż mamy różne charaktery" - napisały do nas Ania i Żaneta.


Na fali popularności zdjęcia pocałunku Marka i Jędrzeja - na naszym Facebooku wywiązała się dyskusja na temat małej liczby podobnych zdjęć z całującymi się kobietami. Odezwała się do nas Kasia, która nie tylko podzieliła się zdjęciami, ale postanowiła też opowiedzieć swoją historię. Dlaczego? Bo może w ten sposób "pomożemy innymi zawalczyć o siebie".Ania i Żaneta to już kolejna kobieco-kobieca para, od której w ostatnim tygodniu otrzymaliśmy zdjęcie. Panie razem wychowują... aż szóstkę dzieci, mają też już wnuka. Jak podkreślają: "Wspieramy się wzajemnie, chociaż mamy skrajnie różne charaktery".

Żaneta trenuje crossfit, a Ania uwielbia disco polo. "Na szczęście nigdy nie spotkałyśmy się z objawami homofobii i nasze dzieci również. Nie siedzimy w szafie, bo wszyscy o nas wiedzą, ale też nie zachowujemy się prowokacyjnie w stosunku do społeczeństwa" - podkreślają panie, a wszystkim parom LGBT w Polsce życzą przede wszystkim akceptacji.

Troje dzieci to już dorosłe osoby i mają swoje związki - heteroseksualne, pozostała trójka mieszka z paniami i - jak same mamy mówią: są bardzo szczęśliwe. "Wspólnie spędzamy czas chodząc na spacery, na basen czy na turnieje piłkarskie najmłodszego Franciszka. Po spotkaniu takich rodzin jak nasza na pikniku rodzin tęczowych w Sopocie, chłopcy wiedzą, że takich rodzin jest mnóstwo" - podkreślają Ania i Żaneta. 

"Życzymy sobie i innym parom normalności w Polsce i możliwości zawarcia związku partnerskiego, aby żyć uczciwie" - reasumują. I my życzymy tego samego!

(md)