Garfield: ludzie LGBT to "boskie istoty"

Gdzie "Anioły w Ameryce" w październiku?

Dodano: 29.09.2017, Aktualizacja: 29.09.2017

"To oburzające, że niektóre społeczności muszą walczyć o równość, by być traktowane jak boskie istoty - którymi przecież są" - powiedział Andrew Garfield, dodając, iż swoją rolę w "Aniołach w Ameryce" uważa za "przywilej". A my przypominamy, że w październiku i listopadzie wciąż w wielu kinach możecie zobaczyć retransmisję sztuki z Garfieldem!


Z aktorem rozmawiał magazyn "Time Out London" - na temat właśnie "Aniołów w Ameryce". Aktor przyznał, że możliwość zagrania w sztuce uważa za "przywilej", który jest przedłużeniem jego "dążeń do świata, w którym chcemy być i tego, jak chcemy się nawzajem traktować".

Zdaniem Garfielda sztuka Kushnera jest politycznie bardzo aktualna. "To oburzające, że niektóre społeczności muszą walczyć o równość, by być traktowane jak boskie istoty - którymi przecież są" - dodał aktor.

Garfield nigdy nie ukrywał, że jest wielkim sojusznikiem społeczności LGBT: znany z roli Spider-Mana aktor powiedział kiedyś, że nie miałby nic przeciwko, by komiksowy bohater był panseksualny. Nie ma problemów z "przeginaniem się", uwielbia drag queen, a ostatnio... wywołał trochę kontrowersji, gdy przyznał, że "jestem gejem, ale bez kontaktów fizycznych".
Przypomnijmy, że kultowa już,
 nagrodzona Pulitzerem, czy Tony sztuka Tony'ego Kushnera opowiada o grupie nowojorskich gejów. Akcja dzieje się w drugiej połowie lat 80. - w czasach przemian obyczajowych, szalejącego kryzysu, pandemii AIDS i konserwatywnych rządów administracji Ronalda Reagana.

Kushner napisał sztukę w 1991 roku - w 1993 po raz pierwszy została wystawiona na Broadwayu - w Walter Kerr Theatre - i zdobyła wiele nagród.

Retransmisję sztuki z Londynu możemy oglądać obecnie w kilkudziesięciu polskich kinach! 

Gdzie w najbliższym czasie? 


POKAZY

część 1. Millennium nadchodzi:

4 października Wrocław kino Nowe Horyzonty
7 października Toruń Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu
19 października  sieć kin Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań Stary Browar, Szczecin, Warszawa Ursynów, Warszawa Targówek, Wrocław Pasaż, Zabrze.
4 listopada Wrocław kino Nowe Horyzonty
9 listopada  sieć kin Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań Stary Browar, Szczecin, Warszawa Ursynów, Warszawa Targówek, Warszawa Złote Tarasy, Wrocław Pasaż, Zabrze.
13 maja 2018 Częstochowa OKF Iluzja


część 2. Pierestrojka:
8 października Toruń Centrum Sztuki Współczesnej
18 października Wrocław kino Nowe Horyzonty
26 października  sieć kin Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań Stary Browar, Szczecin, Warszawa Ursynów, Warszawa Targówek, Wrocław Pasaż, Zabrze.
5 listopada Wrocław kino Nowe Horyzonty
16 listopada  sieć kin Multikino : Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań Stary Browar, Szczecin, Warszawa Ursynów, Warszawa Targówek, Warszawa Złote Tarasy, Wrocław Pasaż, Zabrze.
20 maja 2018 Częstochowa OKF Iluzja


(md)