Lauren Jauregui - popowa anarchistka

Biseksualna piosenkarka buntuje się przeciwko normom

Dodano: 22.09.2017, Aktualizacja: 25.09.2017

21-letnia wokalistka Lauren, członkini zespołu "Fifth Harmony" i ujawniona biseksualistka to twarda sztuka i wojowniczka o prawa kobiet, społeczność LGBT i krytyczka Donalda Trumpa, jak i jego elektoratu. Teraz staje się liderką nowego pokolenia - mówi o ekologii, pozytywnej energii i seksualności niczym nie skrępowanej. Takiego głosu potrzebuje ruch LGBT.


"Chcę robić muzykę, która powoduje, że ludzie zaczną myśleć inaczej" - mówi w wywiadzie dla "Out Magazine". Przez swoją muzykę chce wyrazić brak zgody na to, co się dzieje i zaproponować nowy porządek. I dodaje: "Chodź, wyluzuj ze mną". I namawia do afirmacji swojej seksualności i pełnej akceptacji siebie samej. 

W zeszłym miesiącu premierę miała piosenka "Strangers", którą nagrała wspólnie z Halsey. To ich miłosny hymn dla społeczności LGBT. Tekst nie pozostawia złudzeń - dwie ujawnione biseksualistki śpiewają o uczuciu do kobiety. Początkowo piosenka była skierowana do mężczyzny, Halsey jednak zaproponowała, by zmienić zaimki - Jauregui zareagowała optymistycznie, sama też tego chciała. 

Halsey dla magazynu "Elle" powiedziała: "To niesłychane. Lauren i ja, dwie kobiety robiące muzykę pop, śpiewamy piosenkę o miłości do kobiety".Lauren ujawniła się w zeszłym roku w powyborczym liście dla "Billboardu". N
apisała, że jest "dumną biseksualistką o korzeniach kubańsko-amerykańskich", Trump to żądny władzy potentat, a jego zwolennicy są bezwartościowi. Oskarżyła ich o ignorancję i zacofanie, nazwała hipokrytami, że powołując się na wolność, demokrację i sprawiedliwość oddali głos na kogoś takiego. "Zagłosowaliście na człowieka, którego kampania budowana była na nienawiści" - pisała.

"Wychowałam się w latynoskim domu, który był mocno katolicki. Co miałam robić?" - pytała. I kiedy zakochała się w dziewczynie w liceum, czuła się winna, miała wyrzuty sumienia.

"Ludzie gadają. Ale dlaczego to czyni ze mnie kogoś obrzydliwego? Możesz patrzeć na dzieciaki wysadzane w powietrze i nic nie robić, ale na mnie całującą dziewczynę już nie?" - te słowa kieruje do tych, którzy odradzali jej coming out. Rodzina, przyjaciele i ludzie z przemysłu muzycznego mówili jej, żeby zatrzymała to dla siebie. "Im dłużej o tym myślałam, tym częściej zadawałam sobie pytanie: dlaczego?" - podsumowuje. 

Lauren zestawia się razem z Willow Smith i Keke Palmer jako głos młodego pokolenia, połączenia sztuki i aktywizmu. Lauren korzysta z tego kim jest, by zrobić coś dobrego. 

(ar)