Świat naprawdę może być lepszym

Adam i Bartłomiej już po ślubie w Edynburgu

Dodano: 21.09.2017, Aktualizacja: 21.09.2017

"Nasz ślub nie miał być manifestacją polityczną. Trudno jednak zignorować, że takie wydarzenie ma swoje publiczne konsekwencje. Chciałbym, żeby obraz naszego szczęścia dodawał otuchy tym, którzy jej dziś nie znajdują. Świat naprawdę może być lepszym, bardziej gościnnym miejscem dla wszystkich" - napisał na Facebooku Adam Ostolski, który w środę, w Edynburgu, zawarł małżeństwo ze swoim partnerem, Bartłomiejem Kozkiem.


Adam Ostolski jest filozofem, socjologiem i tłumaczem, w latach 2013-2016 współprzewodniczącym Partii Zieloni. W 2015 roku startował w wyborach do Parlamentu Europejskiego - jako ujawniony kandydat.W środę Ostolski wziął w Edynburgu ślub z Bartłomiejem Kozkiem. "Nasz ślub nie miał być manifestacją polityczną. Trudno jednak zignorować, że takie wydarzenie ma swoje publiczne konsekwencje. Chciałbym, żeby obraz naszego szczęścia dodawał otuchy tym, którzy jej dziś nie znajdują. Świat naprawdę może być lepszym, bardziej gościnnym miejscem dla wszystkich" - napisał Adam na Facebooku.


Niepodobna wymienić wszystkich, dzięki którym stało się to możliwe. Dziękuję gościom, którzy podjęli olbrzymi wysiłek, by towarzyszyć nam w tym wzruszającym momencie. Dziękuję naszym świadkom, osobom które uświetniły uroczystość czytaniami z Tima Pratta i Zygmunta Baumana oraz, last not least, szkockim urzędniczkom, prowadzącym naszą sprawę z ogromną życzliwością i starannością. Szczególne wyrazy wdzięczności należą się Robertowi Motyce, który podzielił się wiedzą, jak to wszystko zorganizować, narodowi szkockiemu za gościnność i otwartość oraz oczywiście państwu polskiemu, które dostarczyło nam koniecznych i wystarczających powodów, by nie brać ślubu w urzędzie za rogiem, lecz wybrać się z tej okazji do jednego z najpiękniejszych miast na świecie.
- napisał w podziękowaniach Ostolski.

To kolejny już w ostatnim roku ślub za granicą - w tym w Edynburgu.

Panom gratulujemy, życzymy wszystkiego najlepszego i podpisujemy się pod słowami Adama: świat naprawdę może być lepszym.

#ŚLUBZAGRANICĄ na QUEER.PL

(md)