Że miał inną orientację, że inaczej się ubiera...

Samobójstwo 14-letniego Kacpra

Dodano: 18.09.2017, Aktualizacja: 18.09.2017

14-letni Kacper mieszkał pod Łodzią. Odebrał sobie życie, bo był prześladowany w szkole. O historii Kacpra donosi NOWA TV.


Stacja NOWA TV donosi o samobójstwie 14-letniego Kacpra, który mieszkał w Gorczynie pod Łodzią. Chłopak był prześladowany przez rówieśników - jak podkreśla jego mama - z powodu tego, że "miał inną orientację, że inaczej się ubierał". Jak to się stało, że nikt nie zauważył homofobicznego nękania? - zastanawia się reporterka stacji.

Chłopak miał zacząć naukę w nowej szkole - gdzie przeniosła go mama z gimnazjum w Łasku. To tam był szykanowany i był obiektem drwin. Dyrektorka szkoły nie chciała udzielić stacji komentarza.

"Moje dziecko było za wrażliwe na te czasy, nie dawał sobie rady dokuczali mu w szkole, wyzywali go" - mówi NOWA TV mama Kacpra, dodając, że synowi grożono m.in. pobiciem.Przypomnijmy, że w lipcu 2015 roku media nagłośniły tragiczną śmierć 14-letniego Dominika z Bieżunia. Chłopak, nękany zarówno przez uczniów jak i nauczycieli, popełnił samobójstwo.


Przypominamy: według ostatniego raportu Lambdy i KPH aż 63 proc. nastolatków LGB myślało o samobójstwie. „Chciałbym nam wszystkim przypomnieć, że nie żyjemy w kapsułkach i jesteśmy po to, żeby sobie wzajemnie pomagać. Zbyt często brakuje nam wrażliwości, która jest niezbędna, żeby dostrzec cierpienie innych. Najgorsza wiadomość, jaką możemy dostać na naszą skrzynkę pocztową to prośba o usunięcie profilu użytkownika portalu, który odebrał sobie życie. Uważajcie na siebie i swoich bliskich” – pisał kilka lat temu w tekście „Nie pozwólmy im odchodzić” Radek Oliwa.

Gdzie szukać pomocy?
Telefon zaufania Lambdy Warszawa: lambdawarszawa.org/lambdawarszawa/aktualnosci/telefon-zaufania
Pomoc psychologiczna (lista psychologów na stronie KPH): kph.org.pl/pomoc/pomoc-psychologiczna
Pomoc psychologiczna (Fundacja Trans-Fuzja): transfuzja.org/pl/artykuly/pomoc_psychologiczna
(red)