"Anioły w Ameryce" wracają na Broadway

A od poniedziałku w polskich kinach!

Dodano: 08.09.2017, Aktualizacja: 08.09.2017

Po 25 latach "Anioły w Ameryce" - tym razem z Andrew Garfieldem, pojawią się ponownie na Broadwayu. A my przypominamy, że już od poniedziałku kultową sztukę Tony'ego Kushnera będzie można oglądać w... polskich kinach!


Kultowa już, nagrodzona Pulitzerem, czy Tony sztuka Tony'ego Kushnera opowiada o grupie nowojorskich gejów. Akcja dzieje się w drugiej połowie lat 80. - w czasach przemian obyczajowych, szalejącego kryzysu, pandemii AIDS i konserwatywnych rządów administracji Ronalda Reagana.

Kushner napisał sztukę w 1991 roku - w 1993 po raz pierwszy została wystawiona na Broadwayu - w Walter Kerr Theatre - i zdobyła wiele nagród.

Teraz - po prawie 25 latach, "Anioły w Ameryce" wracają na Broadway, do Neil Simon Theater. Nowojorczycy będą mogli obejrzeć sztukę pokazywaną w National Theatre w Londynie, w reżyserii Marianne Elliott. W głównych rolach ponownie Andrew Garfield i Nathan Lane. Prawdopodobnie zabraknie Russella Toveya, który ma inne zobowiązania. Premiera: wiosną 2018 roku.

Retransmisję sztuki z Londynu, jeszcze z Toveyem, będziemy mogli oglądać od poniedziałku w kilkudziesięciu polskich kinach! Start w poniedziałek w sieci kin Helios!W przyszłym tygodniu będziemy mieli też dla Was konkurs na bilety do Multikina.

Kto się wybiera? TERMINARZ POKAZÓW W POLSKICH KINACH.

(md)