Mama sojuszniczka z tatuażem

Niezwykły prezent ślubny!

Dodano: 05.09.2017, Aktualizacja: 05.09.2017

"Dużo osób w moim otoczeniu mówi, że dobrze, aby chociaż związki partnerskie były w Polsce możliwe. Mnie to nie jednak nie zadowala. Nie przekonuje mnie to. Moje dzieci nie są obywatelami drugiej kategorii" - mówi Alicja, mama Lemura i teściowa Ady, które niedawno wzięły ślub w Kopenhadze. Z tej okazji Alicja wytatuowała sobie... napis Miłość Nie Wyklucza na ręce! To dopiero ślubny prezent!


W połowie sierpnia donosiliśmy o Lemurze i Adzie, które wzięły ślub w Danii. "Przyjemnie jest być przez moment obywatelką pierwszego świata, kiedy urzędnik uśmiecha się do ciebie i mówi, żebyście zawsze pamiętały powody, dla których wybrałyście się wzajemnie. Wtedy się popłakałam" - opowiadała nam o ślubie Lemur, a Ada dodawała: "Ta szczera radość w oczach urzędnika, jego nieudawana serdeczność i przepiękna przemowa sprawiła, że przez te krótkie kilkanaście minut przestałem się czuć jak obywatel drugiej kategorii i byłem niesamowicie dumny z tego kim i z kim jestem".Mama Lemura, Alicja, bardzo wspiera swoją córkę. Z tej okazji postanowiła zrobić Lemurowi i Adzie dość niezwykły prezent ślubny... Wytatuowała sobie na ręce napis Miłość Nie Wyklucza.

Stowarzyszeniu MNW o swojej decyzji mówi tak: "Uroczystość Ady i Lemura była oczywiście piękna i wzruszająca. Mnie jednak bardzo bolało, że dziewczyny nie mogą pobrać się w Polsce. Patrząc w kopenhaskie niebo przepłakałam z tego powodu dwa wieczory. Myślałam wtedy dużo o was. Walczycie o pełną równość - równość małżeńską. No i fantastyczną macie nazwę".

"Kiedyś myślałam, że lepiej siedzieć cicho w tych sprawach. Bo przyjaciele się odwrócą. Bo ktoś się krzywo spojrzy. Obserwowałam jednak mojego Lemura, który jest takim wojownikiem i tak strasznie prze do przodu. To ona nauczyła mnie odwagi. Przerobiłam temat i wiem, że trzeba wyjść z szafy. Bo jest tam ciasno i ciemno. Jak już się z niej wylezie, to widzi się ten świat zupełnie innym. To jest najlepsze, co możemy zrobić dla siebie i naszych dzieci" - mówi także Alicja.

Lemurowi gratulujemy cudownej mamy, a Adzie... teściowej!

(md)