Mąż i żona, by zawrzeć małżeństwo

Pierwsze śluby już od października

Dodano: 29.08.2017, Aktualizacja: 29.08.2017

Ciężko w to uwierzyć, ale Niemcy mają problemy techniczne i to w związku z równością małżeńską. Okazało się, że pary jednopłciowe, które w październiku będą chciały powiedzieć sobie "tak", będą musiały zarejestrować się jako... mąż i żona. Albowiem zmiany w systemie nastąpią dopiero od listopada. Też życzymy sobie "takich" problemów.


O sprawie donosi "Berliner Morgenpost". Okazało się, że jest problem z oprogramowaniem, które nie pozwala na rejestrację dwóch mężczyzn lub kobiet, pragnących wstąpić w związek małżeński. Problem występuje podobno w całych Niemczech. I dlatego pary jednopłciowe, które będą chciały skorzystać z nowego prawa już w październiku - by zdobyć odpowiedni papierek, będą musiały zarejestrować się jako mąż i żona.

Gazeta informuje, że trwają prace nad aktualizacją, która ma już działać prawidłowo od listopada.Przypomnijmy, że pod koniec czerwca, w ekspresowym tempie, niemiecki parlament uchwalił ustawę, regulującą prawnie kwestię równości małżeńskiej. W dniu berlińskiej parady - ustawę podpisał prezydent Niemiec.

Nowe prawo wchodzi w życie od października.

(md)