Michał Boni o związkach i równości małżeńskiej, które "są oczywistością"

Polityk PO o Obywatelach 2017

Dodano: 25.07.2017, Aktualizacja: 25.07.2017

"OBYWATELE’2017 traktują te nowe wzorce kulturowe i obyczajowe jako swój świat. Związki partnerskie w tym świecie są oczywistością, o której nie ma co już dyskutować. Tak, jak za chwilę i w Polsce stać się powinny oczywistością małżeństwa homoseksualne" - czytamy w najnowszym felietonie Michała Boniego, europosła Platformy Obywatelskiej.


Michał Boni, europoseł PO, a w przeszłości minister administracji i cyfryzacji w rządzie Donalda Tuska, pisze w swym najnowszym tekście w serwisie NaTemat.pl o obywatelskim zrywie w ostatnich 10 dniach. Polityk podkreśla, że "Podwójne, niestety nie potrójne - veto Prezydenta otworzyło nowy rozdział w batalii o utrzymanie Polski w kręgu demokracji" i dodaje: "Naprzeciw wściekłości, stalinowsko-goebbelsowskich manipulacji językowych i informacyjnych TVPiSu - stanęli obywatele. Nie same partie polityczne naprzeciw innej partii politycznej, ale obywatele różnych poglądów, przekonań, pokoleń, płci, z różnych miejscowości - dużych i małych, z Zachodu i ze Wschodu kraju".

Boni zaznacza, że młodzi ludzie, którzy wyszli w ostatnim tygodniu na polskie (i nie tylko) ulice w obronie niezawisłych sądów prezentują "nowoczesny patriotyzm". "Wolność, która się cieszy sobą - buduje demokrację, która czyni kluczem rozwiązywania problemów wspólnoty rozmowę, współpracę, dialog. A te są możliwe, jeżeli uczestniczą w nich OBYWATELE" - podkreśla polityk PO.

Czym ta wolność jest? Sprawiedliwością, różnorodnością, także w mniejszych miastach, zdaniem Boniego - jest też siłą kobiet. 

Polityk PO nawiązał i związków partnerskich i równości małżeńskiej w "świecie Obywateli 2017". "Związki partnerskie w tym świecie są oczywistością, o której nie ma co już dyskutować. Tak, jak za chwilę i w Polsce stać się powinny oczywistością małżeństwa homoseksualne" - czytamy.

Brawo Michał Boni!

(red)