Kuba i Darek: dzieli nas różnica wieku, ale łączy miłość

Kolejny ślub za granicą

Dodano: 21.07.2017, Aktualizacja: 21.07.2017

"Dzieli nas różnica wieku, ale łączy prawdziwa wielka miłość. Razem od ponad 6 lat budujemy nasze szczęście na fundamencie miłości" - napisali do nas Jakub i Darek, którzy 12 lipca wzięli ślub w Edynburgu, a wcześniej podpisali umowę partnerską i wyprawili wesele. Panowie mają nadzieję, że kiedyś będą mogli dokonać transkrypcji aktu małżeństwa zawartego w Szkocji w polskim urzędzie. Tego życzymy i my i gratulujemy!


10 czerwca w Jeleniej Górze, w hotelu Tango, Jakub i Darek uroczyście wypowiedzieli słowa przysięgi - przy swoich rodzinach i najbliższych. Podkreślają, że uroczystość była dla wszystkich dużym przeżyciem - i bardzo chwalą hotel za otwartość, pomoc i zaangażowanie.

"Z czystym sumieniem pragnę donieść, że to była najbardziej wzruszająca uroczystość, w której miałam zaszczyt uczestniczyć" - podkreśla obecna na uroczystości fotografka i koleżanka pary, Gosia Krajewska, dodając: "Nigdy w życiu na żadnym ślubie nie widziałam tyle płaczących ze wzruszenia osób. Chłopaki, życzę Wam nieustającej radości z życia i życzliwości otoczenia!".

Miesiąc później panowie zawarli cywilny związek małżeński w Edynburgu. Mają nadzieję, że kiedyś będzie on ważny i w Polsce."Po 6 latach wspólnego życia podpisaliśmy umowę partnerską, a wcześniej wzajemne pełnomocnictwa i Testamenty, czyniąc siebie nawzajem osobami najbliższymi. 12 lipca zawarliśmy cywilny związek małżeński w Edynburgu.
Uroczystość która odbyła się w Hotelu Tango w Jeleniej Górze, u boku najbliższych nam osób – rodziny i przyjaciół, na wiele lat pozostanie w naszych sercach. Być może kiedyś uda się nam dokonać transkrypcji aktu małżeństwa zawartego w Edynburgu w polskim Urzędzie Stanu Cywilnego. Żeby coś się zdarzyło, żeby mogło się zdarzyć – i żeby i zjawiła się miłość - trzeba marzyć! Nasze marzenia choć w części się spełniły..." - podkreślają panowie. 

My gratulujemy i życzymy wszystkiego najlepszego!

(md)

#ŚLUBZAGRANICĄ na QUEER.PL


Chcecie podzielić się własną historią?
PISZCIE DO NAS!