Mama i syn cieszą się, że pomagają

Historia coming outu, który inspiruje innych

Dodano: 17.07.2017, Aktualizacja: 17.07.2017

Matthew ujawnił się przed mamą sześć lat temu. Po czterech pokazał światu nagrany ukrytą kamerą film z tego momentu. Po kolejnych dwóch wraz ze swoją mamą mówią, dlaczego to zrobili i że cieszą się z inspirowania i niesienia pomocy innym. Zobaczcie jeden z najpopularniejszych coming outów na YouTube.


Ten film obejrzało już miliony użytkowników i użytkowniczek YouTube'a, tym samym jest jednym z najpopularniejszych coming outów w serwisie. W 2015 roku umieścił go w serwisie Matthew, który ukrytą kamerą nagrał moment ujawnienia się przed mamą. Dziś młodzi ludzie częstą podkreślają, że Matthew i jego mama zainspirowali ich do coming outu i bardzo tym filmikiem pomogli.Dlaczego Matthew czekał aż cztery lata na opublikowanie filmu? Ponieważ to było dla niego wciąż bardzo osobiste i emocjonalne przeżycie. W rozmowie z "HuffPost" mówi, że podczas procesu coming outu czuł się samotny i niepewny.

"Oglądałem comingoutowe filmy na YouTube, jak i sitcomy, by mieć rozeznanie co mnie samego czeka. Oglądanie historii innych ludzi, jak i obserwowanie reakcji na ich coming outy dodało mi pewności siebie. Nagrałem ten filmik, żeby to samo dać innym. Poza tym to zawsze miłe, gdy się wie, że są ludzie, którzy mają podobne doświadczenia" - mówi chłopak.

Mama Matthew dodaje natomiast: "Chociaż to może nie wydawać się takie oczywiste, a to wszystko to będzie dla ciebie za dużo, twoje dziecko jest tym samym człowiekiem co wcześniej i twoja miłość do niego się nie zmienia. Na początku możesz tego nie zrozumieć i to pewnie zajmie chwilę, ale w końcu wszystko będzie ok" - podkreśla w rozmowie z serwisem.

Ostrzegamy, że to nagranie, który poruszy nawet najtwardsze serca.Co Was inspirowało przed coming outem?

(md)