Słuchajmy seniorów LGBT

Rozmowa 13-latka z 78-latkiem

Dodano: 10.07.2017, Aktualizacja: 10.07.2017

50 lat temu w Wielkiej Brytanii homoseksualność przestała być przestępstwem - o tej rocznicy nie zapomnieli organizatorzy i organizatorki tegorocznego Pride in London. I dzięki współpracy z różnymi podmiotami przypomnieli nam trochę historii LGBT. Posłuchajcie rozmowy 13-letniego geja z 78-letniem: jak różniło się ich życie, jak wyglądał coming out? I jak wiele zmieniło się w tej kwestii w zachodnim świecie. Warto słuchać naszych seniorów.


W przygotowanym z okazji parady w Londynie klipie 13-letni Louis rozmawia z 78-letnim Percy'm, który przypomina młodemu chłopakowi, że za czasów jego młodości pary jednopłciowe mogły trafić do więzienia. Mężczyzna zaznacza też, że nie mógł się ujawnić.

Dla Percy'ego to niezwykłe, że Louis może być po prostu sobą, wspiera go rodzina i jest akceptowany.78-latek ma też wiadomość dla młodzieńca, ale przede wszystkim do wszystkich młodych ludzi:

"Bądźcie szczerzy ze sobą. Stańcie naprzeciw tego, że jesteście gejami lub lesbijkami i uświadamiajcie ludziom, że najważniejsze jest to, iż możecie kochać kogo chcecie i nie ma znaczenia kto to jest".

Zobaczcie rozmowę Louisa i Percy'ego.(md)