Ksawery o równości małżeńskiej w Niemczech

Reakcje prawilnego Internetu

Dodano: 04.07.2017, Aktualizacja: 04.07.2017

Ksawery, który prowadzi vloga "Rozkminy polityczne", rozprawia się tym razem z mitami o równości małżeńskiej w Niemczech. W odpowiedzi - przedstawia fakty. Szybka akcja Angeli Merkel na początku tygodnia doprowadziła w ciągu zaledwie paru dni do legalizacji małżeństw jednopłciowych. Vloger komentuje nie tyle głosowanie i jego wyniki, ale reakcję polskiej publicystyki prawicowej, która "z tej okazji dała popis swojej homofobii i znów mówiła o homoseksualistach jako pedofilach". Złapał autorów tekstów, które wziął na afisz, na kłamstwie. Okazuje się, że nie każdy potrafi czytać ze zrozumieniem. Tak jak poprzednio - nie pozostaje nic innego, jak podać dalej!


Tym razem Ksawery rozprawia się polską prasą prawicową, która - jak się okazuje i jak dowodzi sam Ksawery - kłamie i manipuluje faktami. A że miała ona pożywkę w postaci legalizacji małżeństw jednopłciowych w Niemczech, było w czym wybierać. 

Nie pierwszy rzut - tekst "Niemcy zrównali homozwiązki z rodziną! Geje będą mogli adoptować dzieci!" Anny Wiejak. Autorka twierdzi: "jak wynika z badań naukowych, ponad 40 proc. czynnych homoseksualistów to pedofile", co, jak wyjaśnia nam Ksawery, jest kłamstwem połączonym z brakiem umiejętności czytania ze zrozumieniem i posługiwania się biegle językiem angielskim. Drugim tekstem jest artykuł "Niemcy: Bundestag zalegalizował tzw. małżeństwa homoseksualne" portalu "Bibuła. Pismo niezależne". Uwagę Ksawerego przykuł epilog: "Warto zauważyć, że zachodnioeuropejska centroprawica ma tradycję kapitulacji przed promowaną przez partie liberalne i lewicowe inżynierią społeczną. W Wielkiej Brytanii ustawowe zrównanie statusu związków homoseksualistów z małżeństwami dokonało się za rządów wywodzącego się z Partii Konserwatywnej Davida Camerona."Ksawery podkreśla, że "Rozkminy Polityczne są kanałem edukacyjno-animowanym, na którym staram się dogłębnie analizować problematykę społeczną i moralną, ale bez wchodzenia w plemienno-partyjne spory. Przyświeca mi myśl "Jeszcze Polska nie zginęła, póki my myślimy", bo wierzę, że o sile narodu stanowi racjonalność, a nie sentymentalizm". My polecamy Wam kanał Ksawerego i czekamy na kolejną część!

(ar)