Majka Jeżowska: geje to fantastyczni ludzie

"Staram się uczyć dzieci tolerancji"

Dodano: 28.06.2017, Aktualizacja: 28.06.2017

Gościnią "Pudelek Show" w stacji WP była Majka Jeżowska, która została zapytana także o... gejów. "Geje lepiej rozumieją kobiety, gejami są fantastyczni ludzie, którzy się po prostu tacy urodzili. Ludzie w małych miejscowościach i nie tylko boją się inności, staram się na koncertach dla dzieci mówić o tolerancji. Brak tolerancji powoduje konflikty na świecie" - mówiła piosenkarka, a to nie pierwsza już jej równościowa deklaracja.


Dla pokolenia lat 80. i 90. Majka Jeżowska to prawdziwa gwiazda. Kto z nas nie podśpiewywał "A ja wolę moją mamę", czy "Ufo - Buffo". Warto też jednak pamiętać, że Jeżowska nagrywała piosenki nie tylko dla dzieci.

Piosenkarka już w 2015 roku naraziła się prawicowcom, którzy krytykowali ją za... tęczowy awatar na Facebooku, z okazji równości małżeńskiej w USA. Teraz, w programie "Pudelek Show", Jeżowska przyznała, że... na koncertach stara się uczyć dzieci tolerancji - poprzez piosenkę "Kolorowe dzieci".Podpuszczona przez prowadzącą program Małgorzatę Tomaszewską, Jeżowska przyznała, że "geje lepiej rozumieją kobiety".


Gejami są fantastyczni, zwykli ludzie, którzy się tacy po prostu urodzili. To jest zupełnie inna energia, jeśli się nie zna żadnego geja i nigdy nie przyjaźniło z nimi, nigdy nie spotkało - to pewnie ludzie w małych miejscowościach, i nie tylko w małych miejscowościach, boją się inności. I muszę powiedzieć, że ja też staram się na koncertach dla dzieci mówić o tolerancji za pomocą piosenki "Kolorowe dzieci". Tu raczej mówimy o inności, która jest spowodowana pochodzeniem, czy urodzeniem się w innej części świata, ale od tego się zaczyna. Brak tolerancji powoduje największe konflikty na świecie - między dorosłymi, więc dzieci też trzeba uczyć tolerancji
- mówi Majka Jeżowska. I jak tu jej nie kochać?(md)