Burmistrz Londynu: miłość to miłość

Tęczowa komunikacja w mieście z okazji parady

Dodano: 23.06.2017, Aktualizacja: 23.06.2017

Tak tęczowego Londynu jeszcze nie było - z okazji festiwalu i parady, która już 8 lipca, Transport for London, czyli jednostka odpowiedzialna za miejską komunikację, zatęczowi stacje metra, przystanki i miejskie rowery. Z akcji najbardziej dumny jest burmistrz Londynu, Sadiq Khan, który podkreśla: miłość to miłość. Nasi londyńscy czytelnicy i czytelniczki: wysyłajcie nam zdjęcia!


I chociaż Transport for London angażuje się w Pride już od kilku lat, tak dużej akcji jeszcze nie było.

Mieszkańcy i mieszkanki Londynu w najbliższym czasie będą oglądać tęczę na przystankach autobusowych, stacjach metra i jeździć tęczowymi rowerami miejskimi.

Stacje metra na Tottenham Court Road, Oxford Circus i Piccadilly Circus dostaną też specjalne tęczowe logo TfL. 

Kampanię oficjalnie otworzył burmistrz Londynu, Sadiq Khan. 

"Tu, w Londynie, możesz kochać kogo chcesz i być kim chcesz. A to tylko jeden z powodów, dla których nasze miasto widziane jest jako latarnia dla społeczności LGBT+ i ma tak żywą i prosperującą scenę - kolorową i nawiązującą mocno do życia i duszy Londynu" - mówił Khan, który jest pierwszym burmistrzem Londynu, będącym muzułmaninem i pierwszym, który przywrócił tradycję uczestnictwa burmistrza Londynu w paradzie.

"Przechodnie, którzy będą przechadzać się po stolicy zostaną przywitani tęczowymi kolorami na stacjach metra, przystankach autobusowych i na rowerach, co ma być mocnym przesłaniem poparcia dla londyńskich lesbijek, gejów, ludzi biseksualnych i transpłciowych" - dodawał Khan.


Wśród naszych czytelników i czytelniczek jest wiele osób mieszkających w Wielkiej Brytanii. Zobaczycie tęczę na Waszych przystankach? Wybieracie się na Pride in London? Pokażcie nam jak Londyn świętuje! Piszcie i wysyłajcie zdjęcia na naszego redakcyjnego maila, czy na Facebooka.

(md)