Najlepszy (przegięty) nauczyciel Ameryki spotyka prezydenta

Tęcza i wachlarz

Dodano: 19.06.2017, Aktualizacja: 19.06.2017

To zdjęcie z Białego Domu, na którym widzimy Donalda Trumpa, jego żonę, Melanię i Nikosa Giannopoulosa, najlepszego nauczyciela Ameryki, przejdzie do historii. Giannopoulos, który jest ujawnionym gejem, nie omieszkał wykorzystać sytuacji do, jak sam mówi: wyrażenia swojej wdzięczności społeczności LGBTQ i podkreślenia radości i wolności - bez względu na płeć i orientację. A wszystko z pomocą tęczowej przypinki i wachlarza.


Nikos Giannopoulos jest nauczycielem na Rhode Island - jak uznali Amerykanie w stanie: najlepszym. To już tradycja, że ci najlepsi mają potem okazję spotkać się z prezydentem USA i porozmawiać o sytuacji szkolnictwa i edukacji w kraju.

Niestety, Nikos nie za bardzo miał okazję powiedzieć co myśli, ale za to skorzystał z okazji, by pokazać. Na spotkanie z Donaldem Trumpem i Melanią przyszedł w eleganckim, wyszywanym garniturze - nie zapomniał o tęczowej przypince (które są ostatnio coraz popularniejsze). Żeby nie było wątpliwości co do jego "przegięcia" - wziął też wachlarz.

"Podczas mojej wycieczki do Białego Domu nosiłem przypiętą tęczową flagę, by wyrazić swoją wdzięczność społeczności LGBTQ. Nauczyliście mnie, jak być dumnym, odważnym i silnym, dzięki podkreślaniu swojej tożsamości - nawet jeśli okoliczności nie są sprzyjające. Wziąłem ze sobą wachlarz, żeby podkreślić radość i wolność - bez względu na płeć i orientację seksualną" - napisał w mediach społecznościowych nauczyciel.

Giannopoulos skorzystał też z okazji, by to, czego nie mógł powiedzieć w Białym Domu, wybrzmiało potem. W rozmowie z mediami po spotkaniu podkreślał:


Gdybym miał okazję to powiedziałbym mu, że duma, którą czuję, jako Amerykanin bierze się z mojej wolności do bycia otwartym i bycia szczerym na temat tego kim jestem i kogo kocham. Powiedziałbym mu, że queerowe życie ma znaczenie a polityki anty-LGBTQ zbierają żniwo. Duma w byciu queer oznacza odrzucanie wstydu, który narzucają nam społeczeństwa. Oznacza otwarcie się na krytykę i brak zrozumienia, ale to jest tego warte - o ile możesz żyć prawdziwie.
Nauczyciel mówił też, że każda queerowa osoba narażona jest na przemoc i okrucieństwo: zarówno od bliskich, nieznajomych, ale też polityków, którzy atakują "nasze prawo do miłości" i "legalizują dyskryminację". Giannopoulos zaznaczył jednak, że akurat on jest "jednym ze szczęśliwców" - ma kochającego partnera i akceptującą rodzinę.

Zdjęcie jest hitem w mediach społecznościowych.

(md)