Kevin Spacey wychodzi z ukrycia?

Tylko w żartach podczas Tony

Dodano: 13.06.2017, Aktualizacja: 14.06.2017

71. ceremonia wręczania nagród Tony, Kevin Spacey jako prowadzący i... powracające plotki o domniemanej homoseksualności aktora. W trakcie show Whoopi Goldberg wychodzi z szafy, Spacey zapytuje, jak długo tam siedziała, a ta odpowiada – „Zależy kogo pytasz...” Oboje są obiektami plotek i od lat próbuje się ich wyoutować. Póki co sami zainteresowani bardziej się tym bawią niż przejmują, więc… Grunt to dystans do samego siebie.


Kiedy podczas inauguracji Spacey poszukuje weny do prowadzenia ceremonii najważniejszych teatralnych nagród w USA, nagle z szafy wychodzi Goldberg.

- Whoopi, jak długo byłaś w tej szafie?
- Cóż, Kevin, to zależy kogo pytasz…


Reakcja na widowni – śmiech i brawa. To nie jedyny prztyczek w nos dla ciekawskich. Pojawia się także Billy Crystal, który daje mu prostą radę: „kiedy wszystko zawodzi, załóż sukienkę”. A odtwarzając piosenkę Normy Desmond z “Bulwaru zachodzącego słońca” zamiast “As If We Never Said Goodbye” śpiewa „I’m coming out…”. Sami zobaczcie całe nagranie.

Plotki o homoseksualności Spacey’ego zaczęły się w 1997 roku, kiedy to magazyn „Esquire" postanowił go wyoutować. Z czasem zainteresowanie mediów jego orientacją seksualną rosło. Gazeta “Sunday Times”, w 1999 roku, opublikowała artykuł, w którym wskazywała, że trzymanie swojego życia prywatnego dla siebie i bycie singlem (przynajmniej oficjalnie) w wieku 40 lat, mogły być przyczynkiem do domniemania homoseksualności aktora.

Wyoutował go w swojej książce również Andy Cohen.


W 2006 roku, kiedy został nazwany przez wydział edukacji sławnym i wpływowym gejem, zaraz obok Oskara Wilde’a i Grahama Nortona, publiczna debata na temat jego orientacji seksualnej rozpętała się na dobre.


Aktor doczekał się oficjalnych przeprosin. „To była pomyłka. Sprawdzaliśmy nasze źródła, a pomimo to jego imię znalazło się w raporcie. To przeoczenie” – powiedział Paul Patrick, który był odpowiedzialny za raport o inkluzji społeczności LGBT. Był on przeznaczony dla szkół jak wsparcie w ramach edukacji młodzieży, nauczycieli i pedagogów. W 2010 roku aktor zainteresowane mediów swoją seksualnością nazwał zachowaniem homofobicznym.


"Rozmowa o moim życiu intymnym to granica, której nigdy nie przekroczę, choć ludzie zakładają, że ktoś, kto nie wywnętrza się w mediach, żyje w kłamstwie. Ja nie żyję w kłamstwie. Szanujmy ludzi innych od nas. Owszem, nie jestem do końca taki, jakim ludzie chcieliby mnie widzieć, ale nie toleruję wypytywania o moje życie intymne. To tylko i wyłącznie moja sprawa. A dyskutowanie na ten temat, to tabloidowy żer, kompletne dno" – podkreślał Spacey w rozmowie z "The Daily Beast", negatywnie odnosząc się do outingu.


Portal „Defamer” co jakiś czas publikuje doniesienia o jego homoseksualności. Powołują się na świadectwa czytelników, którzy opisują historie, którym czasem ciężko dać wiarę. Znalazła się historia o młodym chłopcu, który miał okazję „zbliżyć się” z aktorem podczas festiwalu filmowego Sundance w 2003 roku. Opowieści jest wiele, nie będziemy powielać plotek, ale może jest coś na rzeczy?


(ar)