Charamsa z partnerem na watykańskim Twitterze

Historia znikającego tweeta

Dodano: 08.06.2017, Aktualizacja: 08.06.2017

Homilia papieża Franciszka, tekst "Kościół w drodze, z radością, zasłuchany w ludzkie troski..." i... zdjęcie Krzysztofa Charamsy i jego partnera z października 2015 roku, czyli w trakcie coming outu księdza - taki tweet pojawił się na oficjalnym profilu jednej z watykańskich instytucji. Wiadomość została po kilku godzinach usunięta, ale sprawą zainteresowały się włoskie media. Co na to Watykan? "To konto zarządzane zewnętrznie".


Wspomniane zdjęcie pochodziło z konferencji prasowej 3 października 2015 roku, w trakcie której Krzysztof Charamsa pojawił się ze swoim partnerem, Eduardem. 

Watykańska instytucja, na koncie której pojawiła się wiadomość i zdjęcie to "Obolo di San Pietro" - charytatywna inicjatywa na rzecz najbiedniejszych. Tweet dotyczył homilii papieża Franciszka z 4 maja.
Tweet był online kilka godzin, następnie został usunięty. Sprawą zainteresowała się jednak włoska agencja prasowa ANSA, a wiadomość o "znikającym tweecie" podał np. dziennik "La Repubblica".

Co o samym tweecie mówi Watykan? "Konto instytucji zarządzane jest zewnętrznie".Przypomnijmy, że ksiądz Krzysztof Charamsa ujawnił się w październiku 2015 roku - jego coming out odbił się szerokim echem na całym świecie. Charamsa był drugim sekretarzem Międzynarodowej Komisji Teologicznej przy Kongregacji Nauki i Wiary w Rzymie. Po coming oucie został suspendowany, obecnie mieszka z partnerem w Hiszpanii.

(md)