Jesienią pierwszy Marsz Równości w Toruniu!

Widzimy się 14 października

Dodano: 17.05.2017, Aktualizacja: 17.05.2017

14 października po raz pierwszy ulicami Torunia przejdzie Marsz Równości! "Stawiamy na różnorodność, równość i widoczność" - podkreślają organizatorzy i organizatorki wydarzenia, Stowarzyszenie Pracownia Różnorodności i Osoby Sojusznicze.


Marsz to jednak nie wszystko: w tygodniu poprzedzającym wydarzenie odbędą się spotkania i panele dyskusyjne poświęcone szeroko rozumianej tematyce LGBTQIA+.


"Zależy nam na pokazaniu zróżnicowania społeczności LGBTQIA+, jej barw, odcieni, niejednoznaczności i wewnętrznych kontrastów. Osoby nieheteronormatywne to nie tylko "homo", nie tylko geje i lesbijki – to wszystkie kolory tęczy, to bogactwo różnorodności" - podkreślają organizatorzy i organizatorki.


SPR przede wszystkim stawia na widoczność: "osoby LGBTQIA+ są częścią naszego miasta i jest ich wiele, choć zwykle są ukryte, niewidoczne i niedostrzegane. Czas z tym skończyć. Chcemy ugryźć Toruń i odsłonić jego tęczowe wnętrze!".

Szczegóły poznamy już niedługo! Tymczasem wszystkie osoby, które chciałyby się włączyć w organizowanie pierwszego toruńskiego Marszu Równości mogą odezwać się do Stowarzyszenia Pracownia Różnorodności.

Marsz Równości w Toruniu można też znaleźć na Instagramie.

WYDARZENIE NA FACEBOOKU

(red)