Tęczowy Snickers: bądź zawsze sobą

Batony równości w Wielkiej Brytanii

Dodano: 29.03.2017, Aktualizacja: 29.03.2017

"Be who you are" to wspólna kampania portalu Gay Star News i Snickersa, by pomóc społeczności LGBT. Będzie trwać rok, a w planach współpraca z organami rządowymi i samorządowymi w celu promocji zdrowych zachowań wśród społeczności LGBT, czy przeciwdziałanie homofobii i przemocy. Głównym przesłaniem nowej inicjatywy jest, by być sobą. Czyli nie będzie już "Nie jesteś sobą, gdy jesteś głodny", ale "Twoi przyjaciele i tak akceptują Cię takim, jakim jesteś". Do akcji przyłączył się burmistrz Londynu, Sadiq Khan i ministra ds. równości, Caroline Dinenage.


Społeczność LGBT na całym świecie spotyka się z tymi samymi problemami – coming out, mowa nienawiści i przemoc. Wzloty i upadki z związkach, w szkole, pracy… Istotne okazują się problemy ze zdrowiem psychicznym, stany depresyjne, myśli samobójcze. Gay Star Support ma nam dać inspirację, by te trudności przezwyciężać. I jednocześnie pomóc każdemu, kto potrzebuje pomocy.


„Chcemy promować przyjaźń i sieć wsparcia dla każdego. To jest to, o co nam chodzi – prawdziwa przyjaźń, braterstwo i bycie najlepszą wersją siebie” – mówi Mitch Oliver, wicedyrektor marketingu w Mars Chocolate UK, brandu, do którego należy Snickers.


Współpraca portalu i firmy to wielki sukces. „Jeśli nasza współpraca ze Snickersem pomoże chociaż paru ludziom w samoakceptacji, to będzie to warte wysiłku. Chcemy oczywiście inspirować wszystkich. W ten sposób możemy coś zmienić jako społeczeństwo” – mówi Tris Reid-Smith z Gay Star News.


Do kampanii dołączył burmistrz Londynu i ministra ds. równości Wielkiej Brytanii. Inicjatywa portalu ma służyć pomocy społeczności LGBT. Na platformie będzie można poznać historie innych ludzi – ich doświadczenia, uzyskać pomoc i pełne wsparcie, porozmawiać i podzielić się swoją historią.


Caroline Dinenage, ministra w rządzie Theresy May, mówi o tym, że nikt nie może pozostać bez pomocy ze względu na swoją orientację seksualną czy płeć. Wspomina również o działaniach rządu w ramach walki z dyskryminacją, seksizmem i homofobią. I o głośnym dokumencie - "Pardon Act", który obliguje władzę w Londynie do przeprosin za krzywdy wyrządzone osobom homoseksualnym do 1967 roku. 
Sadiq Khan, burmistrz Londynu, dodał: „Jestem dumny, że Londyn to miasto o największej, najbardziej widocznej i zróżnicowanej społeczności LGBT+ na świecie. Chciałbym, żeby to miasto było miejscem, gdzie ludzie będą się czuli doceniani, zdrowi, szczęśliwi i bezpieczni”.


(ar)