Dziś Dzień Kobiet

Trzymajcie się dziewczyny! (życzenia od czytelników)

Dodano: 08.03.2017, Aktualizacja: 08.03.2017

Dziś z małą pomocą naszych czytelników składamy życzenia wszystkim Paniom. I zachęcamy do udziału w Międzynarodowym Strajku Kobiet - sprawmy, by tegoroczny Dzień Kobiet był wyjątkowy! "Nieważne jakiej jesteśmy orientacji seksualnej, nieważne jak je postrzegamy. Ważne że możemy zawsze na nie liczyć, a one mogą liczyć na niektórych z nas. Na mnie mogą liczyć zawsze. Wszystkie, nie tylko te z mojego najbliższego otoczenia. Trzymajcie się dziewczyny i nie odpuszczajcie. Nawet najgorszy czas przemija. Wszystkiego najlepszego w dniu Waszego święta" - pisze nasz czytelnik, crashoverride.


Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kobiet - w tym roku wyjątkowy, bo zamiast kwiatów kobiety domagają się swoich praw. W wielu miejscach na świecie odbędą się dziś spotkania, debaty, wystawy, ale przede wszystkim demonstracje i marsze w obronie praw kobiet i przeciwko przemocy. Zachęcamy do udziału w wydarzeniach w Waszych miastach.

Kilka dni temu daliśmy naszym czytelnikom możliwość podziękowania kobietom, które w ich życiu odegrały ważną rolę. Oto kilka komentarzy. Dziękujemy!

Jeżeli chcecie dołączyć się do życzeń - nic straconego - piszcie w komentarzach, będziemy uzupełniać informację!


Silne kobiety to prawdziwy skarb. Never underestimate the power of woman! Go girls!


Chciałem niesamowicie podziękować wszystkim kobietom (a zwłaszcza tym LGBT), bo to one zawsze wspierały mnie w trudnych momentach mojego życia. Znajomych płci męskiej mogę policzyć na palcach jednej ręki, ale niesamowite koleżanki zawsze były obok, gotowe wysłuchać, doradzić, a niektóre nawet pomóc i to z czystej dobroci serca. Za to wszystko wam niesamowicie dziękuję.


Nigdy nas nie opuszczajcie, dziewczyny i kobiety! Oby w tym dniu rzucano Wam róże pod nogi.


Ja też chciałbym podziękować wszystkim kobietom jakie spotkałem na swojej drodze, zarówno hetreo jak i les, bi, trans. Ze sporą częścią z nich utrzymuję kontakt do dzisiaj, bo były i są wobec mnie bardzo przyjaźnie nastawione, bo wspierają, możemy ze sobą porozmawiać o różnych kwestiach. Jesteście SUPER!


28 lutego 1909 roku w USA odbyły się pierwsze obchody dnia kobiet. Miały upamiętnić śmierć strajkujących kobiet, które zginęły rok wcześniej (niektórzy negują ten fakt). W 1910 roku Międzynarodówka Socjalistyczna ustanowiła Międzynarodowy Dzień Kobiet, który miał na celu podkreślić, że kobiety też są ludźmi i należą się im prawa, takie same prawa, jak mężczyznom. Kilka krajów europejskich (Szwajcaria, Austria, Niemcy, Dania) również świętowało dzień kobiet. W roku 1914, z powodu wybuchu I wojny światowej, tradycja została zerwana. W Polsce Dzień Kobiet zaczęto świętować w czasach PRL. Niektórzy piszą dziś, że nie było to święto przez kobiety lubiane. Ja nie podzielam tego zdania, bo żyłem w tamtym czasie i widziałem jak to wszystko się odbywało. Nieważne w jaki sposób je obchodzono, nieważne jakie prezenty dawano. Ważne, że faceci okazywali kobietom szacunek. Szacunek, którego często nie okazywali im na co dzień. Ale dziewczyny się nie dawały. Potrafiły walczyć o swoje prawa i wygrywać. W końcu były podporą każdej rodziny. A czego doczekaliśmy dziś? Doczekaliśmy czasu, że rządzą naszym krajem mizogini. Stare dziady, które kobiety traktują przedmiotowo. W szczególnie trudnej sytuacji są kobiety nieheteronormatywne. Odmawia się im praw ludzkich i obywatelskich. Niestety, w dużej mierze przyczynia się do tego samo środowisko LGBT. Dla mnie kobiety są solą tej ziemi. Nieważne jakiej jesteśmy orientacji seksualnej, nieważne jak je postrzegamy. Ważne że możemy zawsze na nie liczyć, a one mogą liczyć na niektórych z nas. Na mnie mogą liczyć zawsze. Wszystkie, nie tylko te z mojego najbliższego otoczenia. Trzymajcie się dziewczyny i nie odpuszczajcie. Nawet najgorszy czas przemija. Wszystkiego najlepszego w dniu Waszego święta.