Czy Panowie podziękują Paniom?

Akcja na Dzień Kobiet!

Dodano: 02.03.2017, Aktualizacja: 03.03.2017

Komik Tim Murray pomyślał sobie, że może byłoby fajnie podziękować kobietom za to, co zrobiły dla gejów i biseksualistów. Tak powstał filmik, w którym panowie dziękują paniom. Pomysł bardzo nam się podoba, dlatego z okazji Dnia Kobiet zachęcamy Was do podobnej refleksji i by zamiast goździków - podarować podziękowania. Wasze komentarze zbierzemy potem w jedną, wielką laurkę na 8 marca.


Pomysł na filmik narodził się po przegranych przez Hillary Clinton wyborach prezydenckich. Murray pomyślał sobie - co musiały czuć te wszystkie dziewczęta i kobiety, gdy w świat poszła wiadomość, że prezydentem USA może zostać człowiek, który nie wstydzi się seksistowskich zachowań i komentarzy.

"Wszyscy czuli się źle po wyborach, ale pomyślałem, że ja i moi przyjaciele geje powinni powiedzieć kobietom, że jesteśmy tu dla nich, ponieważ one zawsze były naszymi niezwykłymi sojuszniczkami" - mówi Murray w rozmowie z "Huffington Post".

Zobaczcie uroczy filmik!W ten weekend w wielu polskich miastach Manify - gorąco zachęcamy do udziału! 8 marca natomiast - Międzynarodowy Strajk Kobiet. Pełną listę wydarzeń znajdziecie na Facebooku.


Panowie - nie jest dziś łatwo być w naszym kraju kobietą, zwłaszcza nieheteronormatywną. Jeżeli uważacie, że możecie lub wręcz powinniście podziękować kobietom, które w Waszym życiu odegrały ważną rolę - dajemy Wam taką okazję. To może być komentarz, wiadomość, zdjęcie lub filmik. Piszcie na naszego maila, na naszym Facebooku lub Instagramie. Pokażecie, że zawsze mogą na Was liczyć?