Już wkrótce premiera autobiografii Krzysztofa Charamsy!

"Kamień węgielny. Mój bunt przeciwko hipokryzji kościoła"

Dodano: 01.03.2017, Aktualizacja: 01.03.2017

Już wkrótce polska premiera autobiografii najpopularniejszego polskiego księdza, Krzysztofa Charamsy, w której opowiada nie tylko o swoim coming oucie, ale o życiu w Watykanie i homoseksualności w cieniu Bazyliki św. Piotra i Pawła.


"Nazywam się Krzysztof Charamsa. Ksiądz prałat Krzysztof Charamsa. Jestem funkcjonariuszem Kongregacji Nauki Wiary, drugim sekretarzem Międzynarodowej Komisji Teologicznej, teologiem, filozofem, bioetykiem, wykładam na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim. Jestem gejem" - mówił ksiądz Krzysztof Charamsa w wywiadzie do filmu "Artykuł osiemnasty" w 2015 roku. Jego coming out na moment przed synodem dot. rodziny odbił się szerokim echem na całym świecie.Już niedługo sumptem wydawnictwa Krytyki Politycznej ukaże się autobiograficzna książka księdza i ujawnionego geja, Krzysztofa Charamsy.

Jak możemy przeczytać w zapowiedzi: 


"Kamień węgielny kładzie się jako pierwszy – to na nim opiera się cała konstrukcja budynku. Coming out Krzysztofa Charamsy, dokonany w październiku 2015 roku jest kamieniem węgielnym w jego życiu. W pełnym rozkwicie kariery teologicznej na najwyższych szczeblach w Watykanie Charamsa zdecydował się obnażyć hipokryzję Kościoła katolickiego, instytucji, która od wieków wykorzystuje seks jako narzędzie, pozwalające zapewnić jej władzę nad ludźmi. Przez nakazy, doktrynę i spowiedź Kościół reglamentuje radosne przeżywanie tego podstawowego wymiaru egzystencji (...) Unieszczęśliwia ludzi (...) Stłumiona i zepchnięta do podziemi seksualność ludzi Kościoła, zmuszonych do respektowania niezgodnego z ludzką naturą nakazu obowiązkowego celibatu, nierzadko staje się przestrzenią, w której mnożą się nadużycia i przemoc pedofilska."

Jaki jest plan odnowy kościoła katolickiego? Co chce przekazać katolikom Krzysztof Charamsa? I czy Kościół pójdzie wreszcie z duchem czasu? O tym wszystkim już wkrótce. Czekamy z niecierpliwością na polską premierę!

"Kamień węgielny. Mój bunt przeciwko hipokryzji kościoła" w Queerotece.


(ar)