Badanie "Sytuacja społeczna osób LGBT"

Wypełnij ankietę!

Dodano: 19.01.2017, Aktualizacja: 19.01.2017

Wystartowała kolejna edycja największego w Polsce badania poświęconego osobom homo- i biseksualnym, transpłciowym oraz aseksualnym – "Sytuacja społeczna osób LGBTA". Pomóż zdiagnozować warunki życia osób LGBTA mieszkających w Polsce i wypełnij ankietę!


Jaki jest cel badania?


Celem badania jest przeprowadzenie pogłębionej analizy socjologicznej oraz psychologicznej warunków życia gejów, lesbijek, osób biseksualnych, transpłciowych i aseksualnych mieszkających w Polsce. Liczymy na to, że raport trafi do osób odpowiedzialnych za stanowienie prawa krajowego i lokalnego, a jego lektura przyczyni się do podjęcia działań, których efektem będzie pozytywna zmiana w zakresie m.in. edukacji, warunków na rynku pracy, polityki społecznej, zdrowotnej czy bezpieczeństwa publicznego.


Czego dotyczą pytania?


Pytania zawarte w ankiecie dotyczą takich obszarów życia osób LGBTA jak: edukacja, praca, zdrowie czy życie rodzinne. W ankiecie poruszone zostały również zagadnienia związane z przemocą, przekonaniami społeczno – politycznymi, życiem religijnym czy podejściem do związków.


Czy badanie jest anonimowe?


Badanie "Sytuacja społeczna osób LGBTA" jest anonimowe.


Co się stanie z danymi zebranymi w ankiecie?


Dane przeanalizowane przez badaczy i badaczki zostaną opublikowane w formie raportu, który zostanie upubliczniony wiosną 2017 roku.


Kto jest organizatorem badania?


Za badanie odpowiadają trzy największe organizacje LGBT w kraju: Kampania Przeciw Homofobii, Stowarzyszenie Lambda Warszawa i Fundacja Trans-Fuzja.


LINK DO ANKIETY