Irlandia Północna prosi o śluby

Poszedł już list do św. Mikołaja

Dodano: 09.12.2016, Aktualizacja: 12.12.2016

Kampania organizacji Love Equality wysłała list do św. Mikołaja z prośbą o równość małżeńską w Irlandii Północnej. To jedyna część Wielkiej Brytanii, gdzie społeczność LGBT nie ma takiej możliwości.


Z Belfastu wysłano olbrzymią kartkę do świętego Mikołaja w tej sprawie! W jeden wieczór kartkę podpisało ponad 300 osób. Podpisy zbierano w centrach handlowych i skwerach.

"Najlepiej teraz, już, zaraz... Pospiesz się!" Organizacja stara się wyprzeć presję na tamtejszych politykach. John O'Doherty z fundacji mówi: "Święta to czas, który powinniśmy spędzać z rodzinami. Chcemy szerzyć idee równości, wolności. Dlatego prosimy ludzi w ten wyjątkowy czas, by zaangażowali się w naszą akcję i pokazać, że jest to sprawa każdego z nas!"

Ostatnie sondaże pokazują, że aż 70% społeczeństwa Irlandii Północnej wspiera równość małżeńską. Niestety - aktualnie rządząca partia konserwatywna odrzuciła już kilka razy projekty ustaw.

Ludzie z Ulsteru (historyczna nazwa tej części irlandzkiej wyspy) są bardzo mili i uprzejmi, a co więcej - bardzo wspierający i otwarci! Parada gejów i lesbijek zaś to czas hucznej zabawy i frajdy dla każdego!(ar)