Całujący się powstańcy i narodowcy. Dlaczego? Bo mogą

Rysunki na Święto Niepodległości robią furorę w Internecie

Dodano: 15.11.2016, Aktualizacja: 15.11.2016

Całujący się powstańcy, albo narodowcy? Ankalime postanowiła uczcić Święto Niepodległości rysując całujące się jednopłciowe pary w strojach, które dla wielu narodowców są symbolami patriotyzmu. Rysunki zrobiły furorę w Internecie. "Pomyślałam, że skoro tzw. "patrioci" tak nienawidzą gejów, to na złość wezmę ich ulubione męskie symbole i każę im się całować, bo mogę. Taki mechanizm radzenia sobie" - mówi w rozmowie z naszym portalem.


Autorką rysunków (w międzyczasie powstała też kobieca wersja) jest Ankalime, której prace możecie oglądać m.in. na Tumblrze. "Dziś jest polski Dzień Niepodległości. Jest mi smutno z powodu tego co się teraz dzieje i ponieważ nie kocham już tego kraju tak bardzo jak kiedyś. Narysowałam więc kilka narodowych symboli, które są gejowskie - z czystej złośliwości" - tymi słowami Ankalime skomentowała swoje dzieła w serwisie. Rysunki na Tumblrze bardzo się spodobały.

11 listopada na Facebooku umieściła je Paulina, zaangażowana m.in. w Babski Londyn autorka PALIAN Show. Rysunki wywołały na stronie Pauliny ożywioną dyskusję, przeważały jednak głosy poparcia i uznania dla prac Ankalime.

Skąd pomysł na takie właśnie grafiki? "Była to reakcja na cały ten przykry nastrój otaczający Święto Niepodległości. Pomyślałam, że skoro tzw. "patrioci" tak nienawidzą gejów, to na złość wezmę ich ulubione męskie symbole i każę im się całować, bo mogę. Taki mechanizm radzenia sobie" - mówi w rozmowie z naszym portalem.


Za: ankalime.tumblr.com

"Tumblr jest środowiskiem wyjątkowo liberalnym, więc rysunki zostały przyjęte bardzo dobrze. Potem dostały się różnymi kanałami na Facebooka, gdzie reakcje zależą zwykle od tego, jakich kto ma odbiorców" - dodaje Ankalime.

Prace możecie obejrzeć na Tumblrze Ankalime: wersja męska i kobieca. Koniecznie polubcie autorkę i podajcie dalej!

(red)