100 km dla syna geja

Niezwykła akcja akceptującego ojca

Dodano: 01.08.2016, Aktualizacja: 01.08.2016

Co może zrobić ojciec, przed którym ujawnił się jego 11-letni syn? Neil Dallimore ze Szkocji postanowił przejść prawie 100 kilometrów, by zwrócić uwagę na homofobię w szkołach i zebrać fundusze na walkę z prześladowaniem młodzieży LGBTQ.


11-letni syn Dallimore'a ujawnił się przed nim, ale poprosił ojca, by ten zatrzymał "sekret" dla siebie. Chłopiec bał się reakcji nauczycieli i tego, że będzie traktowany "inaczej". W rozmowie z "The Evening Times" Neil podkreślił, że obawy są uzasadnione: wcześniej w tej samej szkole ujawnił się inny chłopak, którego spotkało odrzucenie ze strony pracowników i pracowniczek szkoły.

Co zrobił Neil? Rozpoczął kampanię, by zebrać fundusze na akcję Time for Inclusive Education (TIE), zwracającą uwagę na rolę inkluzywnej edukacji w szkockich szkołach. W tym celu ojciec zamierza przejść prawie 100 km. Planowany próg 500 funtów został już przekroczony: w tej chwili Neil zebrał już ponad 1500 funtów.

"Gdy słyszysz, że twoje dziecko prosi, by część jego tożsamości ukryć przed starszymi, którzy powinni edukować, chronić i wspierać to jak cios w brzuch" - powiedział Dallimore, podkreślając, że "Zbyt często słyszałem historie dzieciaków, którzy byli świadkami lub sami stawali się ofiarami homofobii i prześladowań, a nauczyciele nie wiedzieli jak sobie z tym poradzić. To smutne, gdy twoje dziecko jest traktowane jak odrzutek przez inne dzieciaki z powodu swojej seksualności, to musi się zmienić".

Start pieszej wycieczki został zaplanowany na 27 sierpnia: zajmie ona Neilowi 6 dni.

(red)