"Dumne" światła w Londynie

Sadiq Khan: każdy powinien być dumny z tego kim jest

Dodano: 21.06.2016, Aktualizacja: 21.06.2016

1. Na 50 przejściach dla pieszych w Londynie pojawią się specjalne "branżowe" światła.
2. Transport for London jest oficjalnym partnerem wydarzenia.
3. Burmistrz Londynu, Sadiq Khan, powiedział, że "każdy Londyńczyk powinien być dumny z tego kim jest".


Był Wiedeń, było Monachium, czas na Londyn: do końca weekendu na 50 przejściach dla pieszych pojawią się specjalne "branżowe" światła. Znajdą się na nich nie tylko pary jednopłciowe, ale też symbole lesbijek, gejów, czy ruchu trans, łącznie siedem znaków.Światła to efekt współpracy organizatorów zbliżającego się Pride in London z Transport for London - jednostki odpowiedzialnej za londyńską komunikację. W tym roku TfL jest oficjalnym partnerem wydarzenia.

Pomysł bardzo spodobał się też burmistrzowi Londynu, Sadiqowi Khanowi. "Jedną z najwspanialszych rzeczy tego miasta to nasze różnice, każdy Londyńczyk powinien być dumny z tego kim jest. Jestem dumny z naszej społeczności LGBT+ i jako burmistrz nie mogę doczekać się bliższej współpracy" - powiedział Khan, dodając: "Nasze myśli i modlitwy są oczywiście z rodzinami i bliskimi ofiar ostatniego, strasznego ataku w Orlando. Nowa sygnalizacja świetlna pokazuje, że jesteśmy z nimi i eksponujemy tolerancję oraz celebrujemy różnorodność miasta".

Światła będzie można zobaczyć do 26 czerwca.

Wśród naszych czytelników i czytelniczek jest wiele osób mieszkających w Wielkiej Brytanii. Wybieracie się na Pride in London? Pokażcie nam jak Londyn świętuje! Piszcie i wysyłajcie zdjęcia na naszego redakcyjnego maila, czy na Facebooka.
(red)