Prezes Kaczyński: nie będzie ustaw o mowie nienawiści

"Byliśmy wyspą tolerancji, bądźmy wyspą wolności"

Dodano: 04.05.2016, Aktualizacja: 04.05.2016

"My nie przyjmiemy żadnych ustaw o mowie nienawiści zmierzających do tego, by wolność wyeliminować" - mówił w poniedziałek prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński.


Prezes Kaczyński wystąpił w poniedziałek w Sejmie. W półgodzinnej przemowie podsumował dotychczasowe działania rządu i mówił o planach: w tym m.in. o pracach nad zmianą Konstytucji.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości wymienił też najważniejsze dla Polski wartości: bezpieczeństwo, wolność, równość, sprawiedliwość i solidarność. "Jak jest z polską wolnością? Mamy prawo do wypowiadania się, mamy prasę bez cenzury, możemy zakładać partie, środki masowego przekazu. Wolność nie jest niczym naruszana. Bywała naruszana, ale za poprzednich rządów, w sposób bardzo drastyczny" - mówił polityk, dodając, że "I jest w Polsce także nacisk tego, co na zachodzie już wolność zlikwidowało. To jest poprawność polityczna. Nie przyjmiemy żadnych ustaw o mowie nienawiści, żadnych tego typu wynalazków, które służą temu, by wolność wyeliminować. Polska powinna być wyspą wolności. Byliśmy kiedyś wyspą tolerancji, teraz bądźmy wyspą wolności".

W listopadzie zeszłego roku Jarosław Kaczyński podkreślał w Sejmie, że "Są normy i odchylenia od normy. Tolerancja tak, afirmacja nie" - mówił polityk, uzupełniając, że "by się rozwijać nie musimy przyjmować zachodnich wzorców".

(red)