Dzień Flagi i Dzień Polonii

Czekamy na Wasze historie!

Dodano: 02.05.2016, Aktualizacja: 02.05.2016

Dziś obchodzimy Dzień Flagi oraz Dzień Polonii i Polaków za Granicą. Z tej okazji zapraszamy Was do dzielenia się Waszymi historiami i przemyśleniami: czym dla Was jest bycie Polakiem lub Polką? Czy jesteście dumni i dumne i z biało-czerwonych barw? Jeżeli mieszkacie za granicami Polski to kiedy i dlaczego wyjechaliście?


Dzień Flagi obchodzimy w naszym kraju od 2004 roku, dwa lata wcześniej polski Sejm ustanowił Dzień Polonii i Polaków za Granicą - "w dowód uznania wielowiekowego dorobku i wkładu Polonii i Polaków za granicą w odzyskanie przez Polskę niepodległości, wierność i przywiązanie do polskości oraz pomoc Krajowi w najtrudniejszych momentach".

Dlatego właśnie dziś, 2 maja, na QUEER.PL nie brakuje polskiej flagi. Zachęcamy Was też do dyskusji o polskości i patriotyzmie, zwłaszcza w czasach, gdy patriotyczne symbole łatwo zagarniane są przez środowiska radykalne.

Tysiące naszych użytkowników i użytkowniczek mieszka w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Holandii, Irlandii, Norwegii, czy nawet USA. Z okazji także i Waszego święta oddajemy Wam miejsce do opowiedzenia o sobie: kiedy i dlaczego wyjechaliście? Jak Wam się żyje za granicą? Czy myślicie o powrocie? Czym dla Was jest bycie Polką lub Polakiem, także LGBT? Piszcie w komentarzach, na naszego redakcyjnego maila, czy na Facebooku.