Pewnego dnia poproszę ją o rękę

Googlowy Doodle na Dzień Kobiet

Dodano: 08.03.2016, Aktualizacja: 08.03.2016

Dziś osoby korzystające z wyszukiwarki Google mają okazję obejrzeć przygotowany przez firmę specjalny Doodle na Dzień Kobiet. Google nie zapomniał o LGBT i w kobiece święto przypomina też o dziewczynach kochających dziewczyny.


8 marca w wielu krajach obchodzimy Dzień Kobiet. Święto to przez długi czas kojarzyło się w Polsce z PRL-em, kwiatami i... rajstopami, dlatego ponownie zaczęto je obchodzić dopiero w połowie lat 90. Warto pamiętać, że ustanowione zostało w 1910 roku przez Międzynarodówkę Socjalistyczną w Kopenhadze, by krzewić idee praw kobiet, w tym praw wyborczych.

O Dniu Kobiet nie zapomniała firma Google: dziś na całym świecie użytkownicy i użytkownicy popularnej wyszukiwarki mogą obejrzeć specjalny filmik, w którym widzimy ponad 100 kobiet z 13 krajów. Google poprosił kobiety o dokończenie zdania: One day I will... (pewnego dnia zostanę/zrobię...) i tak dostaliśmy inspirujące historie kobiet i dziewczyn, które chcą być prezydentkami, polityczkami, astronautkami, mamami, artystkami, olimpijkami i... żonami. W filmiku znalazła się też trzymająca się za ręce para dziewczyn, w której jedna mówi: pewnego dnia poproszę ją o rękę.W 2014 roku w google'owym Doodle na Dzień Kobiet nie zabrakło także działaczek transpłciowych.

A Wy jak skończyłybyście zdanie "One day I will..."?

(red)