Piłkarka lesbijka też ma swoją Barbie

Tęczowy ruch Mattel

Dodano: 05.02.2016, Aktualizacja: 05.02.2016

Tydzień po małej rewolucji związanej z nowym, różnorodnym wizerunkiem lalek Barbie, firma Mattel nadal zaskakuje: podczas kobiecej Makers Conference legendarna amerykańska piłkarka, Abby Wambach, zaprezentowała swoją lalkę Barbie. "Nie wszyscy są równo traktowani. A jeżeli jesteś gdzieś tam i twoja lalka nie do końca wygląda tak jak ty się czujesz, dostajesz inną opcję" - mówiła Wambach podczas konferencji.


Abby Wambach jest jedną z najbardziej skutecznych i utytułowanych amerykańskich piłkarek, złotą medalistką igrzysk w Atenach i Londynie, mistrzynią świata w piłce nożnej, w 255 meczach reprezentacji zdobyła 184 bramki co jest absolutnym rekordem. Pod koniec zeszłego roku ogłosiła, że kończy karierę, ostatni mecz rozegrała w grudniu. W 2013 roku poślubiła na Hawajach koleżankę z boiska, Sarę Huffman. Ślubem bardzo zainteresowały się media. Sama Abby mówiła potem, że jej ślub nie był coming outem, albowiem nigdy nie siedziała w szafie i jest jej ze sobą dobrze.

Tydzień temu donosiliśmy, że w 2016 roku Barbie będzie miała 3 sylwetki, 6 karnacji, 19 kolorów oczu i 20 różnych fryzur. "Dziewczynki wymyślają historyjki i odgrywają je na nieskończenie wiele sposobów, rozwijając swoją wyobraźnię dzięki Barbie. Z dumą przedstawiamy trzy nowe sylwetki lalek, które odzwierciedlają otaczającą nas różnorodność" - mogliśmy dowiedzieć się ze strony Barbie. W tym tygodniu poznaliśmy jeszcze jedną Barbie - Abby Wambach. Ze zginającymi się nogami i rękami (by lepiej zdobywała gole), w białym stroju reprezentacji USA i z charakterystyczną fryzurą. "Pewnie w to nie uwierzycie, ale byłam dzieciakiem Barbie" - mówiła piłkarka podczas prezentacji lalki, dodając, że "zabawa Barbie, która mogła wyglądać tak, jak ja się czułam jest mocnym przekazem i dowodem na to, że coś się zmienia. Nie wszyscy są równo traktowani. A jeżeli jesteś gdzieś tam i twoja lalka nie do końca wygląda tak jak ty się czujesz, dostajesz inną opcję" - mówiła Wambach.

The new @AbbyWambach Barbie doll is a big score for us all https://t.co/eG0qalVdPF (@UN_Women) pic.twitter.com/ohqWCTRR9d

— Mash Entertainment (@mashentertain) luty 4, 2016
(red)